JAJKOWO- Wioska Początku Życia z nutą ajerkoniaku nowy program

JAJKOWO- Wioska Początku Życia z nutą ajerkoniaku nowy program

25.03.2023

 

 

  • nowy program
  • obiad w cenie
  • butelka ajerkoniaku

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Rypina (ok. 150 km),
RypinMUZEUM ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ mieści się w dawnym budynku ” Domu Kaźni”, w którym w czasie wojny swoją siedzibę mieli Gestapo i Selbstschutz.
Obecnie w muzeum prezentowane są wystawy dotyczące archeologicznej historii miasta, dziejów szkolnictwa na tych terenach oraz pamięci ofiar terroru hitlerowskiego II wojny światowej.
Wystawa archeologiczna prezentuje relikty grodziska wczesnośredniowiecznego. Ekspozycja dotycząca szkolnictwa zawiera elementy wyposażenia dawnej szkoły. Wystawa poświęcona pamięci ofiar hitlerowskich zawiera głównie portrety i sylwetki zamordowanych nauczycieli, robotników, chłopów oraz wielu innych mieszkańców tego rejonu. Prezentowane są tu także elementy ubioru charakterystyczne dla więźniów obozów koncentracyjnych.
Spacer po mieście: pomnik założyciela miasta- księcia Władysława, KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA CHRYSTUSA  z największym witrażem w Europie.
Przedstawia on Ostatnią Wieczerzę i Ukrzyżowanego Chrystusa. Jego autorami są Elżbieta i Andrzej Bednarscy. Witraż zajmuje powierzchnię 212 m2. Jest największym w Europie i drugim pod względem wielkości na świecie (stan Illinois w USA), zajmuje on obie ściany znajdujące się za ołtarzem, będąc doskonale widocznym dla wszystkich będących w świątyni.
Jajkowo – obiad – w cenie wycieczki
WIOSKA POCZĄTKU ŻYCIA– znajduje się w Jajkowie a tematem przewodnim są jajka. To właśnie tutaj najlepiej poszukać odpowiedzi na pytanie “Co było pierwsze- jajko czy kura”
W programie pobytu: obiad, prelekcja, degustacja, butelka ajerkoniaku
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem
  • obiad w Wiosce początku życia

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur