ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:
Wyjazd z Warszawy, przejazd do Węgrowa (ok. 100 km),
Węgrów – PUNKT WIDOKOWY NA RZEKĘ LIWIEC “SOWIA GÓRA”– roztacza się z niego niezwykły widok na dolinę rzeki Liwiec. Można stąd obserwować dzikie ptaki i zwierzęta oraz podziwiać piękno krajobrazu pogranicza Mazowsza i Podlasia.
Ekspozycja muzealna „WĘGRÓW – MIASTO WIELU KULTUR I RELIGII” – w Węgrowie na przestrzeni sześciu wieków mieszkali ludzie różnych religii: katolicy, protestanci, żydzi, prawosławni. Miasto pod tym względem było ewenementem w skali krajowej i europejskiej.
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy – wybudowany przez Carla Ceroniego w stylu barokowym w latach 1693-1715 wg projektu Tylmana z Gameren w miejscu wcześniejszej drewnianej kaplicy, do 1864 roku pełnił funkcje kościoła klasztornego reformatów. Znajdują się w nim liczne dzieła sztuki, w tym ostatnie kopułowe malowidło wybitnego freskanta epoki baroku Michała Anioła Palloniego; wybitne przedstawienie sceny ukrzyżowania Jezusa z Nazaretu w ołtarzu głównym dłuta Andreasa Schlutera.
Łochów – Pałac (z zewnątrz), park – spacer z przewodnikiem
przerwa na obiad
Liw ZAMEK W LIWIE– ruina gotyckiego zamku książęcego wzniesionego w XV w jako strażnica graniczna. Zespół zamkowy w Liwie jest jednym z najciekawszych zabytków na pograniczu podlasko-mazowieckim. Około 1429 r. mistrz Niklos zbudował dla księcia warszawskiego Janusza I Starszego zamek murowany na sztucznej wyspie wśród bagien rzeki Liwiec, przy ówczesnej granicy księstwa. Warownię dokończył jego wnuk Bolesław IV, a rozbudowała księżna Anna Mazowiecka (ok.1500 r.). Obecnie zamek jest jednym z największych muzeów broni w Polsce, prezentując w swojej kolekcji broń białą, palną i drzewcową z XV-XX w. oraz dużym zbiorem malarstwa i grafiki o tematyce batalistycznej, zawierającym dzieła m. in. Wojciecha i Jerzego Kossaków, Tadeusza Ajdukiewicza, Leona Kaplińskiego, Stefano Della Belli, Eryka Dahlberga. Wystroju wnętrz dopełniają zabytkowe meble i tkaniny.
Powrót do Warszawy
UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!