Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

11.02.2023

 

 • kameralna grupa!
 • jedyny zabytek w województwie śląskim wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
 • przepływ łodziami na trasie o długości 270 m

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Tarnowskich Gór (ok. 290 km),
Tarnowskie Góry – ZABYTKOWA KOPALNIA SREBRA jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna po dawnej kopalni kruszców srebra, ołowiu i cynku Fryderyk, która znajduje się na głębokości 40m. Jest to jedyny w woj. śląskim zabytek wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Szlak o długości 1740 m przypomina kształtem trójkąt i łączy ze sobą trzy dawne szyby górnicze: „Anioł”, „Żmija” i „Szczęść Boże”. W czasie wędrówki obejrzymy wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe o różnej wysokości i potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIX w. Jedną z największych atrakcji jest przepływ łodziami na trasie o długości 270 m. Kopalnia to nie tylko dawne miejsce pracy tarnogórskich gwarków, ale to również przyroda, która zagościła w podziemiach na dobre. Odnaleźć można różne gatunku grzybów, porostów, a także zobaczyć niezwykłe zjawiska przyrodnicze, w tym jedyny w Europie lej krasowy znajdujący się w dawnej kopalni.

Osoby z dolegliwościami kręgosłupa, klaustrofobią i problemami kardiologicznymi powinny zasięgnąć opinii lekarskiej

MUZEUM W TARNOWSKICH GÓRACH od ponad 60 lat prezentuje bogatą przeszłość miasta i regionu. Stale powiększające się zbiory obejmują również dawną i współczesną sztukę oraz zabytki etnograficzne.
Do dyspozycji zwiedzających oddano trzy wystawy stałe:
1/ Sala renesansowa z galerią malarstwa zachodnioeuropejskiego – ozdobą największej sali muzeum jest drewniany, bogato zdobiony i polichromowany strop, datowany na pierwszą połowę XVII wieku. Tutaj prezentowany jest również jeden z najsłynniejszych zbiorów Muzeum, czyli kolekcja malarstwa zachodnioeuropejskiego.
2/ Z dziejów Tarnowskich Gór – największa wystawa stała, która prezentuje różnorodne zbiory ilustrujące bogatą przeszłość miasta
3/ Wiwat Jan III Sobieski – wystawa nawiązuje do przemarszu przez Tarnowskie Góry wojsk i króla w drodze na Wiedeń. Jan III Sobieski przebywał w mieście od 20 do 22 sierpnia 1683 roku i tutaj żegnał się ze swoją żoną, królową Marysieńką. W zbiorach tarnogórskiego Muzeum zgromadzono wiele interesujących zabytków upamiętniających monarchę, jak również pamiątek związanych z tym okresem historii Rzeczypospolitej.
przerwa na obiad
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu w trakcie wycieczki:  ZESTAW MIĘSNY krem dyniowy z grzanką, pieczeń wieprzowa w sosie własnym/ kopytka/buraczki
  ZESTAW WEGETARIAŃSKI krem dyniowy z grzanką, cukinia faszerowana warzywami i zapiekana z mozzarellą i oliwkami
  Cena: 45 zł/os (płatne w biurze), 50 zł/os (płatne u pilota)

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur