ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
DZIEŃ 1
Wyjazd z Warszawy.
Przejazd do Milówki (400km).
Milówka Muzeum „Stara Chałupa” to zabytkowy drewniany dom z 1739 r, który jest przykładem tradycyjnego budownictwa Żywiecczyzny i jednym z najstarszych przykładów architektury ludowej. Lokalna legenda głosi, że w chałupie miał się zatrzymać król Jan Kazimierz podczas ucieczki przed Szwedami. Miał tu nocować również Jan III Sobieski w drodze do Wiednia. Wystrój chałupy wraz z układem pomieszczeń i sprzętów jest doskonałą ilustracją dawnego stylu życia oraz hierarchii wartości jej mieszkańców.
Węgierska Górka: ciężki Schron Bojowy „Wędrowiec” z 1939 r., Bacówka na Bukowinie i punkt widokowy (do przejścia 500m w jedną stronę)
Rychwałd Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej – uznany za cudowny obraz Matki Bożej Rychwałdzkiej, umieszczony w centralnej części ołtarza głównego, pochodzi z początku XV wieku i reprezentuje styl bizantyjski. Na złotym tle występuje postać Matki Bożej, trzymająca na lewej ręce Dzieciątko Jezus, a prawą ręką je błogosławiąca.
Dwukrotnie dokonano koronacji obrazu – w 1817 r. przez duchowieństwo ziemi żywieckiej, a w 1965 koronami papieskimi przez prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego i biskupa krakowskiego Karola Wojtyłę.
Przejazd do Jeleśni. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.
DZIEŃ 2
Śniadanie w hotelu
Stara Karczma w Jeleśni powstała w 2. połowie XVIII w. i stanowi jeden z najcenniejszych zabytków miejscowości.
Gilowice: drewniany kościół pw. św. Andrzeja Apostoła z XVII w. Świątynia wykonana jest w stylu gotyku śląsko – małopolskiego i zalicza się do zabytków klasy „0”.
CENTRUM ZABAWKI DREWNIANEJ– zwiedzanie wystawy stałej zabawek, zwiedzanie Domu Zabawkarza, Park Drewnianej Zabawki Ludowej. Możliwość zakupu pamiątek,
Zawoja: przejazd po miejscowości z komentarzem przewodnika.
Zamek w Suchej Beskidzkiej– renesansowa, magnacka rezydencja kolejnych właścicieli dóbr suskich: Castiglione-Suskich, Komorowskich, Wielopolskich, Branickich i Tarnowskich. Nazywany „Małym Wawelem” ze względu na podobieństwo do krakowskiego zamku królewskiego. Spacer po parku
Zespół klasztorno-kościelny w Suchej Beskidzkiej– piękne pod względem architektonicznym i stylistycznym budowle. Najcenniejszym obiektem zespołu kościelno – klasztornego jest tzw. „stary kościół” pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, wzniesiony w latach 1613-1614.
Karczma RZYM- historia miejsca sięga II połowy XVIII wieku. To właśnie wtedy powstał unikalny budynek o konstrukcji zrębowej, który w swoim pierwotnym kształcie przetrwał aż do dziś. Miejsce to ma bogatą historię, a jego opisy pojawiają się w literaturze, m. in. w „Pani Twardowskiej” A. Mickiewicza.
Kolej Linowo-Terenowa Góra Żar– całoroczna kolej linowo-terenowa z Międzybrodzia Żywieckiego na Żar w Beskidzie Małym. Długość trasy wynosi 1300 m a przejazd zajmuje około 6 minut. W tym czasie można zobaczyć przepiękną panoramę górską.
obiadokolacja w hotelu. Nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie.
Żywiec- zwiedzanie miasta z przewodnikiem
Żywiec – Muzeum Browaru
Browar żywiecki założony w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga, to jeden z najbardziej znanych browarów w Europie. Muzeum Browaru Żywiec zostało otwarte w 2006 roku z okazji 150-lecia browaru. Jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Już samo położenie muzeum budzi ciekawość. Zlokalizowane jest bowiem w dawnych piwnicach leżakowych browaru.
Powrót do Warszawy.
Zakwaterowanie:
Hotel Vesta*** Pokoje 2 osobowe z łazienkami, W cenie Centrum Spa: jacuzzi, sauna parowa, sauna sucha
UWAGA: Przydział pokoi w hotelu i miejsc w autokarze wg kolejności wpłaty. Rozkład miejsc w autokarze jest przykładowy i może ulec zmianie. Informujemy o możliwości wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!