ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
DZIEŃ 1
Wyjazd z Warszawy.
Przejazd do Żywca (400km).
Żywiec: zwiedzanie miasta, muzeum na zamku
STARY ZAMEK w Żywcu – zabytkowy budynek znajdujący się w historycznym centrum miasta Żywca, wzniesiony ok. XV wieku, od 2005 siedziba Muzeum Miejskiego w Żywcu.
Zamek nosi nazwę Stary, bowiem naprzeciw niego stoi tzw. Nowy Zamek czyli Pałac Habsburgów.
MATYSKA– Golgota Beskidów, droga krzyżowa wiodąca ze wsi Radziechowy na szczyt wzgórza Matyska w Beskidzie Śląskim, gdzie znajduje się Krzyż Milenijny. Szczyt mierzy 609 m npm. Podejście jest łagodne, z góry widać panoramę Beskidu Żywieckiego i Śląskiego.
zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2
Śniadanie w hotelu
SKOCZÓW: wjazd na wzgórze Kaplicówka, panorama Pogórza Śląskiego.
USTROŃ: przejazd przez centrum i dzielnice uzdrowiskowe, postój przy pijalni wód mineralnych. Pijalnia znajduje się w nowoczesnym przeszklonym budynku, nawiązującym do ustrońskich piramid. Pod budynkiem jest źródło o nazwie Zygmunt, z którego pobierana jest woda (wodorowęglanowo-wapniowa) do pijalni. Przed obiektem stoi fontanna, z której tryska solanka.
WISŁA: spacer po centrum, bulwar nad Wisłą, amfiteatr, zwiedzanie Muzeum Beskidzkiego z przewodnikiem, przerwa na odpoczynek, zapora wodna,
MUZEUM BESKIDZKIE w Wiśle– znajduje się w zabytkowym budynku dawnej karczmy z 1794 roku.
W muzeum obejrzeć można wystawę stałą, która obrazuje podstawowe dziedziny kultury ludowej górali Beskidu Śląskiego. Przedstawione są tu ciesielstwo, kowalstwo, tkactwo, obróbka wełny i lnu. Do grupy cennych eksponatów należą dawne sprzęty rolnicze jak: kosy, drewniane widły, grabie, cepy. Pośród wielu eksponatów można znaleźć oryginalne sprzęty: drewniany podnośnik, narty, stolnicę do wyrobu gontów czy skrzynię wałaską. Warto zobaczyć również kolekcję pochodzącą z końca XIX wieku naczyń szałaszniczo-pasterskich.
ZAMEK PREZYDENTA, zwiedzanie z przewodnikiem rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Wiśle. Zamek zbudowany został w latach 1929–1930 w miejscu spalonego drewnianego zameczku myśliwskiego Habsburgów z początków XX wieku. Był darem Ludu Śląskiego dla Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego i jego następców. Zamek w Wiśle jest awangardowym dziełem polskiej myśli architektonicznej i artystycznej okresu 20–lecia międzywojennego. Zaprojektowany został przez Adolfa Szyszko–Bohusza przy współpracy Andrzeja Pronaszki i Włodzimierza Padlewskiego. Prezydent Ignacy Mościcki po raz pierwszy odwiedził Zamek w Wiśle na przełomie stycznia i lutego 1931 roku. Do wybuchu wojny bywał w nim regularnie i chętnie, kilka razy do roku. Zapraszał do Wisły znakomitych gości – m.in. księcia Kentu i śpiewaka operowego Jana Kiepurę. Podczas nieobecności prezydenta Zamek był udostępniany do zwiedzania. (uprzejmie prosimy o zapoznanie się z uwagami do oferty)
SKOCZNIA NARCIARSKA im. Adama Małysza– jest drugim pod względem wielkości obiektem tego typu w Polsce i pierwszą skocznią w Wiśle. Powstała w 1933 roku, w 2004 roku zyskała imię najsłynniejszego polskiego skoczka narciarskiego. Obecnie jest jedną z najbardziej znanych skoczni narciarskich w Polsce. Wjazd/ zjazd wyciągiem krzesełkowym.
ZAPORA WISŁA CZARNE– jezioro Czerniańskie, zwane też Zbiornikiem Czerniańskim to sztuczny zbiornik zaporowy, wybudowany w latach 1968-1973 w celach retencyjnych i jako zbiornik wody pitnej. Łączy wody potoków Białej i Czarnej Wisełki, które dają początek królowej polskich rzek. Tama oprócz swoich funkcji użytkowych, stanowi również atrakcję turystyczną jako deptak spacerowy. Jezioro otaczają malownicze szczyty Beskidu Śląskiego.
SZCZYRK, ogólne zapoznanie z miejscowością
obiadokolacja w hotelu. Nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie.
Wjazd/ zjazd kolejką pod Szyndzielnię, podejście do schroniska (około 600 m, czas wolny). DLA CHĘTNYCH wejście z przewodnikiem górskim na Klimczok (czerwony szlak ze wspaniałymi widokami na Skrzyczne, około 2 godz). Możliwość wejścia na platformę widokową, która znajduje się przy górnej stacji kolejki.
Na szczyt Szyndzielni prowadzi kolej linowa o długości 1810 m. Przejazd żółtymi, przeszklonymi gondolami (około 8 min) dostarcza niezapomnianych wrażeń. Wagony wspinają się stromo na Szyndzielnię, na początku trasy wciskając się między szczyt Kołowrotu i wzniesienia Dębowca i Cubernioka. Podczas jazdy możemy cały czas podziwiać przepiękną panoramę Bielska-Białej.
Kolejka na Szyndzielnię ma już ponad 70 lat, otwarta została 21.12.1953 r. była pierwszą polską powojenną kolejką gondolową.
Krótki spacer z przewodnikiem po Bielsko Białej po najbardziej reprezentacyjnej części miasta: Ratusz, Plac Wojska Polskiego, ul. 11 Listopada, ul. 3 Maja, teatr, zamek, Stare miasto, Rynek
Powrót do Warszawy.
Zakwaterowanie:
Hotel Vesta*** w Jeleśni Pokoje 2 osobowe z łazienkami
UWAGA: Przydział pokoi w hotelu i miejsc w autokarze wg kolejności wpłaty. Rozkład miejsc w autokarze jest przykładowy i może ulec zmianie. Informujemy o możliwości wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!