Boże Ciało w Myszyńcu z Biesiadą Kurpiowską

Boże Ciało w Myszyńcu z Biesiadą Kurpiowską

08.06.2023

 

 

  • BIESIADA KURPIOWSKA obiad w cenie!!!
  • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę
  • najpiękniejsza procesja w Polsce

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Myszyńca (ok. 180 km),
Myszyniec PROCESJA BOŻEGO CIAŁA Kurpiowska procesja, jakiej nigdzie indziej nie zobaczysz! Tutaj kultywuje się piękne kurpiowskie tradycje. Wiele osób przyjeżdża z daleka, by podziwiać barwną procesję Bożego Ciała w Myszyńcu. Procesje Bożego Ciała w różnych regionach Polski mają swoisty koloryt. Nie ma wątpliwości, że jedne z piękniejszych są na Kurpiach. A najpiękniejsza z kurpiowskich – ta w Myszyńcu. W procesji idą dziesiątki chorągwi i feretronów niesionych przez ludzi w ludowych strojach. Wielu mieszkańców także wkłada tego dnia ludowe stroje.
Czarnia – spacer do Rezerwatu Czarnia z sosnami bartnymi W rezerwacie znajdują się 4 pomniki przyrody – sosny bartne (zachowane po niegdyś powszechnym bartnictwie), dostępne do zwiedzania ze szlaku turystycznego „Barci kurpiowskich”. Osobliwością rezerwatu są jedynie tu występujące, sosny bartne. Najbardziej wartościową jest żywa sosna, licząca około 250 lat, uznana jako pomnik przyrody, z barcią dzianą na wysokości 6 metrów. Obok znajduje się okaz sosny bartnej, ścięty leżący pień z barcią, którą można dokładnie obejrzeć.
WachBIESIADA KURPIOWSKA– tradycyjna kuchnia kurpiowska (MIĘSNA). Wszystkie dania są zrobione według zasad tradycyjnej kuchni kurpiowskiej, z naturalnych produktów i oparte o przepisy zawarte w „Biesiadzie kurpiowskiej” Laury Bziukiewicz. Podczas biesiady będzie okazja posmakować wielu kurpiowskich specjałów, poznać sposoby ich wykonywania ORAZ dowiedzieć się jak kiedyś Kurpie się odżywiali. – W CENIE WYCIECZKI
MUZEUM KURPIOWSKIE– Muzeum Kurpiowskie w Wachu jest prywatną placówką założoną i prowadzoną przez Zdzisława i Laurę Bziukiewicz. W muzeum zgromadzone są przedmioty pochodzące z Kurpi Zielonych, obrazujące dawną materialną kulturę tego regionu. Zbiory w Muzeum Kurpiowskim w Wachu zostały podzielone na tematyczne działy: Tkactwo , Bursztyniarstwo , Stolarstwo , Szewstwo, Plecionkarstwo , W domu , W zagrodzie , Bartnictwo , Strój , Stajnia, Rzemiosło i Leśny. Uzupełnia je także Biblioteka Kurpiowska o tematyce regionalnej i bursztyniarskiej, z licznym „białymi krukami”.
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na zakup regionalnych specjałów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • BIESIADA KURPIOWSKA – obiad złożony z tradycyjnych dań kuchni regionalnej (mięsny)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur