ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
DZIEŃ 1
Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych. Przejazd do Bydgoszczy (310 km).
MUZEUM KANAŁU BYDGOSKIEGO – mieści się pomiędzy IV a V śluzą, około 100 metrów od koryta starego odcinka Kanału Bydgoskiego. W muzeum oglądać można zdjęcia i eksponaty przedstawiające Kanał Bydgoski, pracę oraz życie codzienne toczące się nad Kanałem oraz Brdą. Ekspozycja zawiera wystawę stałą pt. „Kanał Bydgoski – historia i rola”, na której można oglądać liczne makiety śluz Kanału Bydgoskiego, obraz Christiana Rode pt. „Fryderyk Wielki oglądający plany Kanału Bydgoskiego” czy też łódź wioślarską z 1910 roku, którą pływano po Brdzie i Kanale jeszcze w II połowie XX wieku. Na drugiej wystawie stałej “Żegluga na Bydgoskim Obszarze Wodnym” zaprezentowane są modele jednostek pływających po bydgoskich wodach. Spacer z przewodnikiem po Starym Kanale Bydgoskim od śluzy nr V, która jest najbardziej urokliwa, przejście mostkiem do śluzy nr IV (program zwiedzania uzależniony od dostępności śluz). Spacer około 2,5 km.
REJS STATKIEM (około 60 min).
Zakwaterowanie. HOTEL POD ORŁEM– ikona bydgoskiej architektury przełomu XIX i XX w nazywana “secesją bydgoską”. Bogato zdobiona zabytkowa kamienica, nad którą skrzydła rozpościera orzeł, została zaprojektowana przez wybitnego bydgoskiego budowniczego Józefa Święcickiego. Uroki miejsca docenili m.in. marszałek Józef Piłsudski, generałowie Edward Rydz-Śmigły i Józef Haller, prezydent Ignacy Mościcki, a także pianista Artur Rubinstein.
Wieczorem PREMIERA BALETU „CARMEN” w ramach inauguracji XXXI Bydgoskiego Festiwalu Operowego (bilet płatny dodatkowo). Jest to największy w Polsce przegląd najciekawszych dokonań teatrów muzycznych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Tradycją jest, iż pierwszy ze spektakli to premiera w wykonaniu Opery Nova. I Bydgoski Festiwal Operowy odbył się w 1994 r. Na scenie, jeszcze na wpół surowego gmachu, prezentowały się najlepsze zespoły operowe Polski – Teatr Wielki z Poznania, Łodzi i Warszawy, Warszawska Opera Kameralna, Opera Nova w Bydgoszczy oraz Teatr Baletu Askolda Makarowa z St. Petersburga. Na widowni ustawiono wówczas 500 drewnianych krzeseł wypożyczonych przez wojsko.
2 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.
Bydgoszcz – spacer z przewodnikiem. MŁYNY ROTHERA – wystawa stała „WĘZŁY. OPOWIEŚĆ O MIEŚCIE NAD RZEKĄ”- to nowoczesna, multimedialna i interaktywna opowieść o mieście nad rzeką i jej mieszkańcach, o znaczeniu wody w życiu ludzi. Stanowi nawiązanie do Bydgoskiego Węzła Wodnego, ale również do więzi międzyludzkich. Zdjęcia, ryciny, teksty i filmy przeplatają się na wystawie z elementami scenografii, które wprowadzają nas w klimat dawnej Bydgoszczy. Ekspozycja pozwoli odkryć, jak kształtowało się XIX-wieczne miasto. Dowiemy się, kiedy pierwszy raz zatańczono w Bydgoszczy tango argentyńskie oraz jak wyglądało codzienne życie na barce. Na wystawie będzie można zobaczyć, jak współczesna Bydgoszcz radzi sobie z kryzysem klimatycznym oraz jakie działania podejmuje, aby chronić florę i faunę. Ekspozycja zajmuje dwa piętra Spichrza Zbożowego. Zaczyna się na parterze od prezentacji historii rozwoju Bydgoszczy oraz licznych powiązaniach miasta z rzeką. Z kolei na piętrze zapoznamy się z opowieścią o tym, jak bezcennym zasobem naturalnym jest woda.
Powrót do Warszawy.
przerwa na obiad (dodatkowo płatny)
Wyjazd w drogę powrotną.
Zakwaterowanie:
Hotel POD ORŁEM Pokoje 2 osobowe z łazienkami
UWAGA: Przydział pokoi w hotelu i miejsc w autokarze wg kolejności wpłaty. Rozkład miejsc w autokarze jest przykładowy i może ulec zmianie. Informujemy o możliwości wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!