ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
DZIEŃ 1
Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych
przejazd do Bydgoszczy (310 km)
BARKA LEMARA- muzeum tradycji wodniackich i szyperskich w Bydgoszczy.
Barka Lemara została zbudowana w Stoczni i Warsztatach Mechanicznych Lloyda Bydgoskiego w 1937 r. Jej właściciel Adolf Schmidt nazwę LEMARA wymyślił łącząc litery imion swoich rodziców – Leona i Marianny. Barka pływała pod Brdzie, Noteci, Wiśle, Warcie i Odrze. Zabytek techniki i symbol niezwykle ważnej części historii miasta, który stał się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Wnętrza zostały zaaranżowane tak, aby przypominać wyglądem miejsce życia i pracy bydgoskich szyprów.
REJS- LINIA STARAOMIEJSKA (tramwaj wodny)
Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 60 minut (w zależności od pracy śluzy).
Statek mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, aby przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu statek minie majestatyczny Budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy.
zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny
HOTEL POD ORŁEM- ikona bydgoskiej architektury przełomu XIX i XX wieku nazywana “secesją bydgoską”. Bogato zdobiona zabytkowa kamienica, nad którą swoje skrzydła rozpościera orzeł, została zaprojektowana przez wybitnego bydgoskiego budowniczego Józefa Święcickiego.
Uroki miejsca docenili m.in. marszałek Józef Piłsudski, generałowie Edward Rydz-Śmigły i Józef Haller, prezydent Ignacy Mościcki, a także pianista Artur Rubinstein.
Zwiedzanie gmachu OPERY NOVA z przewodnikiem
Bydgoska Opera Nova to obecnie jedna z największych i najważniejszych instytucji kultury w Bydgoszczy. Opera Nova jest jednym z nowocześniejszych i najbardziej wszechstronnych teatrów muzycznych w Polsce.
Trzy kamienne kręgi Opery, położone na rzeką Brdą, stały się jednym z symboli Bydgoszczy.
Balet NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI w choreografii Krzysztofa Pastora (bilet dodatkowo płatny)
w dwóch aktach na podstawie powieści Pierre’a Choderlosa de Laclosa „Les liaisons dangereuses”. Już od wydania powieści „Niebezpieczne związki” w 1782 roku towarzyszyła jej aura skandalu. Pierre Choderlos de Laclos, biorąc za tło wydarzeń obraz arystokracji osiemnastowiecznej Francji, obnażał podłości ludzkiej duszy, opowiadając o zemście, pożądaniu i manipulacji. To historia, w której mężczyźni są cyniczni i impertynenccy, kobiety okrutne i wyrachowane, zaś dla miłości, czułości i niewinności brak miejsca. Ciekawa jest również historia kinowych ekranizacji tego tytułu. Największą popularność zdobył film Stephena Frearsa z roku 1988, z Glenn Close, Johnem Malkovichem i Michelle Pfeiffer. Twórcą przedstawienia jest Krzysztof Pastor, wybitny choreograf pracujący z najlepszymi zespołami baletowymi na świecie. Wspólnie z twórcą muzyki, łotewskim kompozytorem Artursem Maskatsem jest także autorem libretta. Natomiast scenografia i ponad 100 kostiumów to dzieło Anny Kontek, wybitnej scenografki mieszkającej na stałe w Skandynawii. Premiera „Niebezpiecznych związków” na scenie OPERY NOVA odbyła się 11.11.2023 r
Dla chętnych- spacer na Stary Rynek
nocleg
DZIEŃ 2
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu.
Bydgoszcz secesyjna- spacer z przewodnikiem.
Bydgoszcz w XIX w. była nazywana była “małym Berlinem”. Znajduje się tu jeden z największych w Polsce zespołów zabudowy secesyjnej. Bydgoszcz można nazwać polską stolicą secesji.
APTEKA POD ŁABĘDZIEM– została założona w 1853 r. Zwiedzanie z przewodnikiem m.in oglądanie akcesoriów do wytwarzania leków, utensylii medycznych, księgozbiorów a także unikalnego w skali kraju laboratorium galenowego z przełomu XIX i XX w. W pomieszczeniach zachowały się oryginalne meble, które nadają ekspozycji autentyczny charakter. Apteka pod Łabędziem jest obiektem Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. Bogata historia tego miejsca, interesująca nie tylko ze względu na cenne zbiory, idealnie wpisują się w szlakową ideę: podkreślenie „splecenia ze sobą losów bydgoszczan – rzemieślników, przedsiębiorców, społeczników – z rozwojem lokalnego przemysłu i rzemiosła”.
WARSZTATY- tworzenie wody zapachowej
przerwa na obiad (dodatkowo płatny)
Wyjazd w drogę powrotną.
Zakwaterowanie:
Hotel POD ORŁEM Pokoje 2 osobowe z łazienkami
UWAGA: Przydział pokoi w hotelu i miejsc w autokarze wg kolejności wpłaty. Rozkład miejsc w autokarze jest przykładowy i może ulec zmianie. Informujemy o możliwości wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!