ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:
Wyjazd z Warszawy, przejazd do Ćmielowa (ok. 150 km),
Ćmielów – W ŻYWYM MUZEUM PORCELANY odkryjemy tajniki ręcznej produkcji porcelany od projektu, przez kolejne etapy, na malowaniu porcelanowych wyrobów kończąc. Zwiedzanie rozpoczynamy od przybliżenia historii powstania Żywego Muzeum Porcelany przy Fabryce Porcelany AS Ćmielów. W kolejnym etapie zwiedzający mają okazję wejścia do starego, oryginalnego pieca do wypału porcelany. Teraz jest on już nieczynny, więc przewodnik wewnątrz opowiada o tym jak kiedyś wypalano w nim porcelanę. W piecu zorganizowana jest również sala multimedialna, w której prezentujemy film wprowadzający w tajniki produkcji (nagrany wewnątrz hal fabrycznych). Po wizycie w piecu przewodnik prezentuje „na żywo” przy kolejnych stanowiskach wszystkie etapy produkcji porcelany. Na koniec tej części zwiedzania odbywa się prezentacja różowej porcelany odtworzonej wg przedwojennej receptury Bronisława Kryńskiego. Różowa porcelana nazywana jest Arystokracją wśród porcelan.
PROGRAM RÓŻA Pod okiem instruktora uczestnicy warsztatów wykonują porcelanową różę. 1/ zapoznania się z informacjami jak pracować z masą porcelanową, na co zwracać uwagę i czego porcelana „nie lubi” 2/ formatowanie porcelanowej rózy Na zakończenie pracy wyrób znakowany jest pieczątką Fabryki Porcelany AS Ćmielów, porcelanowe różyczki przygotowywane są do dalszej podróży i umieszczane w pudełkach i w torebkach, Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymują informacje co należy zrobić z wykonaną różą. Powrót do Warszawy.
Ostrowiec Świętokrzyski PAŁAC WIELOPOLSKICH – XIX wieczny pałac, w którym swoja siedzibę ma oddział Muzeum Historyczno- Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim
Pałac Wielopolskich zaprojektowany został przez architekta Leandro Jana Ludwika Marconiego (1834-1919) w stylu eklektycznym, popularnym w Polsce końca XIX wieku. Dział Sztuki i Rzemiosła Artystycznego- to głównie fajanse i porcelana ćmielowska, srebra i wyroby metalowe z XIX i XX wieku, malarstwo (olejne, akwarele, rysunki), grafika, tkaniny oraz meble.
Ceramika stanowi większą część wszystkich eksponatów zgromadzonych w muzeum i jest jedną z największych w Polsce muzealnych kolekcji wyrobów ćmielowskich. Muzeum w swych zbiorach posiada eksponaty ze wszystkich okresów działalności fabryki porcelany w Ćmielowie.
przerwa na obiad
Ćmielów WERNISAŻ WYSTAWY “TAMARA ŁEMPICKA NA PORCELANIE” – Marisa de Lempicka otworzy wernisaż, który odbędzie się w Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Marisa będzie podziwiać porcelanowe wyroby w tym, ze specjalnej kolekcji z najsłynniejszymi obrazami swojej prababci.
Jednym z najbardziej wyjątkowych momentów tego wieczoru będzie chwila, gdy Marisa de Lempicka osobiście odsłoni najsłynniejsze obrazy ręcznie malowane na porcelanowych płytach, które zostaną po raz pierwszy zaprezentowane publiczności. Zaprezentowanie tych obrazu na płytach porcelanowych podczas wernisażu będzie wyjątkowym aktem oddania hołdu dla talentu i pasji, które wciąż trwają w rodzinie Lempickich. To również przypomnienie, że sztuka ma moc łączenia ludzi i inspiracji,
niezależnie od czasu i przestrzeni.
UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!