ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:
Wyjazd z Warszawy, przejazd do Ćmielowa (ok. 150 km),
Ćmielów – PORCELANOWY RYNEK w ĆMIELOWIE– jedyny taki rynek w Polsce i na świecie, którego oficjalne otwarcie nastąpiło 23.09.2023 r. Porcelanowy serwis, który został zamontowany na rynku w Ćmielowie to model Empire z Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież w Ćmielowie, który został zaprojektowany na zamówienie prezydenta Ignacego Mościckiego i wykorzystywany był na Zamku Królewskim. Kolekcja Empire w 2012 roku zyskała status oficjalnej zastawy stołowej w Belwederze – takiego wyboru dokonała wtedy para prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy. Dziś taka zastawa znajduje się też na dworze króla Belgów, w Watykanie i polskich placówkach dyplomatycznych.
FABRYKA PORCELANY ĆMIELÓW I CHODZIEŻ Podczas oprowadzania z przewodnikiem po fabryce poczują Państwo klimat kultowej manufaktury, który jest pielęgnowany od 230 lat. Dziś Polskie Fabryki Porcelany tworzą trzy marki: „Ćmielów”, „Chodzież” i „Ćmielów Design Studio”. Każda z nich prezentuje inne oblicze porcelany.
Przekonają się Państwo na własne oczy, jak wszystkie linie produkcyjne łączą w sobie staranność z najwyższą jakością wykonania w zachowanym – niemalże bez zmian do dzisiejszych czasów – procesie produkcyjnym. Porcelana w zakładach w Ćmielowie wciąż wykonywana jest w dużej mierze ręcznie. Wśród wszystkich etapów, które przechodzi porcelanowy produkt od wymieszania substancji do zapakowania w pudełko 3 etapy są zmechanizowane a 14 wykonywanych jest ręcznie. Każda filiżanka przechodzi przynajmniej przez osiem par rąk
W ramach zwiedzania każdy z uczestników własnoręcznie ozdobi kubek.
Ostrowiec Świętokrzyski PAŁAC WIELOPOLSKICH – XIX wieczny pałac, w którym swoja siedzibę ma oddział Muzeum Historyczno- Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim
Pałac Wielopolskich zaprojektowany został przez architekta Leandro Jana Ludwika Marconiego (1834-1919) w stylu eklektycznym, popularnym w Polsce końca XIX wieku. Dział Sztuki i Rzemiosła Artystycznego- to głównie fajanse i porcelana ćmielowska, srebra i wyroby metalowe z XIX i XX wieku, malarstwo (olejne, akwarele, rysunki), grafika, tkaniny oraz meble.
Ceramika stanowi większą część wszystkich eksponatów zgromadzonych w muzeum i jest jedną z największych w Polsce muzealnych kolekcji wyrobów ćmielowskich. Muzeum w swych zbiorach posiada eksponaty ze wszystkich okresów działalności fabryki porcelany w Ćmielowie.
przerwa na obiad
Powrót do Warszawy
UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!