Ćmielów i opatowskie podziemia

Ćmielów i opatowskie podziemia

21.01.2023

 • warsztaty w ŻYWYM MUZEUM PORCELANY
 • Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie
 • wszystkie wstępy i warsztaty w cenie wycieczki

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Ćmielowa (ok. 150 km),
Ćmielów – W ŻYWYM MUZEUM PORCELANY odkryjemy tajniki ręcznej produkcji porcelany od projektu, przez kolejne etapy, na malowaniu porcelanowych wyrobów kończąc. Zwiedzanie rozpoczynamy od przybliżenia historii powstania Żywego Muzeum Porcelany przy Fabryce Porcelany AS Ćmielów. W kolejnym etapie zwiedzający mają okazję wejścia do starego, oryginalnego pieca do wypału porcelany. Teraz jest on już nieczynny, więc przewodnik wewnątrz opowiada o tym jak kiedyś wypalano w nim porcelanę. W piecu zorganizowana jest również sala multimedialna, w której prezentujemy film wprowadzający w tajniki produkcji (nagrany wewnątrz hal fabrycznych). Po wizycie w piecu przewodnik prezentuje „na żywo” przy kolejnych stanowiskach wszystkie etapy produkcji porcelany. Na koniec tej części zwiedzania odbywa się prezentacja różowej porcelany odtworzonej wg przedwojennej receptury Bronisława Kryńskiego. Różowa porcelana nazywana jest Arystokracją wśród porcelan. W dalszej części zwiedzania przewodnik zaprasza Uczestników zajęć na Wystawę Starej Porcelany
OpatówPODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA w Opatowie – jedna z największych atrakcji Opatowa. Trasa powstała na bazie dawnych piwnic kupieckich z XV-XVII w. położonych na różnych poziomach połączonych korytarzami i schodami. Długość trasy wynosi około 400 m, natomiast dla turystów jest udostępnione 355 m trasy, w którego skład wchodzą komory i piwnice biegnące trzy poziomy pod rynkiem.
KOLEGIATA ŚW. MARCINAperła budownictwa romańskiego,z przekształceniami i elementami późnogotyckimi, renesansowymi i barokowymi. Unikatowym elementem świątyni jest tzw. Lament Opatowski – czyli długa, grawerowana i płaskorzeźbiona płyta ufundowana w 1536 roku przez hetmana wielkiego koronnego Jana Tarnowskiego. Przedstawia 41 osób rozpaczających na wieść o śmierci kanclerza, m.in. króla Zygmunta Starego.

Powrót do Warszawy.

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • zestawu obiadowego: 50 zł/os (płatność w biurze), 55 zł/os (płatność u pilota)
  Zestaw wege i mięsny (do wyboru)

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur