Toruń z Olenderskim Parkiem Etnograficznym

Toruń z Olenderskim Parkiem Etnograficznym

20.08.2022

SKANSEN BUDOWNICTWA OLENDERSKIEGO w Wielkiej Nieszawce jest pierwszym w Polsce skansenem poświęconym osadnictwu olenderskiemu. Odtworzono tu fragment krajobrazu kulturowego nadwiślańskiej wsi z przełomu XIX i XX w. Na powierzchni ponad 5 ha zrekonstruowano wieś olenderską o najbardziej charakterystycznym układzie, tzw. rzędówkę bagienną. Znajdują się tu trzy zagrody pochodzące z XVIII i XIX w., składające się z sześciu zabytkowych budynków mieszkalnych i gospodarczych, które przeniesione zostały z terenu Doliny Dolnej Wisły. Są to najcenniejsze zachowane do dnia dzisiejszego przykłady architektury charakterystycznej dla osadników olenderskich. Otaczają je pola uprawne, łąki, ogródki i sady. Park powstał przy istniejącym tu już wcześniej cmentarzu olenderskim, który obecnie jest jego częścią.

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Wielkiej Nieszawki (ok. 250 km),
Wielka Nieszawka – SKANSEN BUDOWNICTWA OLENDERSKIEGO: zwiedzanie skansenu oraz słodki poczęstunek,
Toruń – zwiedzanie z przewodnikiem: kościół pw. św. Janów, Rynek Staromiejski, Rynek Nowomiejski, ruiny zamku krzyżackiego, Brama Mostowa, bulwar nadwiślany,
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

21:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

50 1020 5558 1111 1650 7960 0022

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur