Od gotyku do baroku – Rytwiany i Szydłów

Od gotyku do baroku – Rytwiany i Szydłów

06.08.2022

PUSTELNIA ZŁOTEGO LASU – Muzeum serialu „Czarne chmury”, niewielka sala na piętrze zabytkowego kościoła, do której prowadzą kręte schody. Twórcy serialu wykorzystali to pomieszczenie na sceny z refektarza klasztornego. To tu, w IV odcinku braciszkowie, idąc w sukurs pięknej aktorce z trupy teatralnej, przy użyciu dużej ilości miodu klasztornego, doprowadzili kapitana Knothe (w tej roli Maciej Rayzacher) do podpisania glejtu pozwalającego na wyjazd z klasztoru. Dziś podziwiamy oryginalne wnętrza, pozostałe po filmie eksponaty, fotosy i rekwizyty oraz wiele pamiątek z Benefisu, który odbył się z okazji 40-lecia nagrywania serialu w dniach 28-29 września 2013 roku. Do muzeum prowadzi droga z lewej strony kościoła. Możemy tu oglądać figury głównych bohaterów oraz replikę czarnego powozu Poczty Elektorskiej.

PROGRAM WYCIECZKI:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Rytwian (ok. 230 km),
Rytwiany – PUSTELNIA ZŁOTEGO LASU – Galeria Kamedulska i Muzeum serialu “Czarne chmury”,
Szydłów – zwiedzanie z przewodnikiem: Ruiny szpitala i kościoła pw. Ducha Świętego z XVII w, Kościół pw. św. Władysława (jako jedyny zabytek Szydłowa wzniesiony został nie z wapienia, a z cegły), SYNAGOGA (zbudowana w latach 1534-1564, co czyni ją najstarszą w woj. świętokrzyskim i jedną z najstarszych świątyń żydowskich w Polsce), jagielloński zamek królewski (średniowieczna rezydencja królów polskich), MUZEUM ZAMKÓW KRÓLEWSKICH (jedyna taka placówka w Polsce, prezentująca tematykę zamku szydłowskiego w szerokim kontekście europejskim), mury obronne wraz z Bramą Krakowską (wzniesione w poł. XIV w. przez króla Kazimierza Wielkiego, stworzyły z Szydłowa miasto warowne o pow. 7 ha, strzegące granic Małopolski),
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
  • zestawu obiadowego: 30 zł/os (płatność w biurze), 35 zł/os (płatność u pilota)
    Możliwość wyboru zestawu mięsnego lub wegetariańskiego – menu w biurze.

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

21:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

50 1020 5558 1111 1650 7960 0022

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur