W pogoni za Bellotto: Drezno i okolice ze zwiedzaniem Opery Sempera i spektaklem “Otello”

W pogoni za Bellotto: Drezno i okolice ze zwiedzaniem Opery Sempera i spektaklem “Otello”

10 - 12.05.2024

 

 • 3 dni (2 noclegi)
 • w programie wyjście na “Otello” do słynnej Opery Sempera
 • zwiedzanie Opery Sempera z tłumaczem
 • miejsca z obrazów Bernarda Belotto (Drezno, Pirna, Konigstein)
 • WSZYSTKIE BILETY WSTĘPU W CENIE!!! (poza opcjami dla chętnych)

Dzień 1

Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych. Przejazd w kierunku granicy z Niemcami. W godzinach popołudniowych przyjazd do Łęknicy. Spacer po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Parku Mużakowskim, położonym po obu stronach rzeki Nysy Łużyckiej. Kompleks powstał w XIX wieku z inicjatywy ekscentrycznego księcia i podróżnika – Hermanna von Pückler-Muskau. Stanowi jedno z najwybitniejszych osiągnięć europejskiej sztuki ogrodowej. Przejazd do hotelu w Dreźnie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd tramwajem do centrum Drezna. Spacer z przewodnikiem po ulicach drezdeńskiej starówki. Zobaczymy m.in. promenadę spacerową „Brühlsche Terasse”, kościół Frauenkirche z charakterystyczną kopułą – jeden z symboli Drezna, Fürstenzug – najdłuższy obraz porcelanowy na świecie, zaliczany do najpiękniejszych placów Europy Theaterplatz z Operą Sempera oraz kościołem Hofkirche. Następnie zwiedzanie najsłynniejszych drezdeńskich muzeów zlokalizowanych w gmachu Zwinger: GALERIA MALARSTWA STARYCH MISTRZÓW  (m.in. „Madonna Sykstyńska” Rafaela Santi, „Śpiąca Wenus” Giorgione oraz bogata kolekcja obrazów malarstwa włoskiego, holenderskiego i flamandzkiego), zbiory porcelany (zgromadzone przez Augusta Mocnego), Salon Matematyczno-Fizyczny (jedno z najstarszych muzeów naukowo-technicznych).
3 – daniowy obiad w restauracji zlokalizowanej w zabytkowych wnętrzach w centrum Drezna
objazd Drezna, powrót do hotelu, przygotowanie do spektaklu
przejazd autokarem do Opery Sempera
zwiedzanie opery z przewodnikiem (przekaz będzie tłumaczony na język polski)
spektakl Otello ( dla chętnych – bilet dodatkowo płatny)
Swoim „Otello” z 1887 r. Giuseppe Verdi skomponował operę, której oryginalność nie tylko zachwycała ówczesną publiczność, ale która do dziś pozostaje jednym z jego najbardziej urzekających dzieł, zarówno muzycznie, jak i teatralnie. W tej starannie skomponowanej dramie lirycznej Verdi opowiada tragedię Szekspira pod tym samym tytułem, w której bohaterowie wciągani są coraz głębiej w otchłań: Otello, dowódca floty weneckiej, przeżywa gwałtowną burzę, by bezpiecznie wrócić na Cypr, gdzie ogłasza zwycięstwo nad Turkami. W radościach nie uczestniczy jedynie jego chorąży Iago, który przez cały czas knuje plan zemsty na Otello, mający zamienić życie Maura w mroczną tragedię. Reżyser Vincent Boussard maluje oszałamiający wizualnie obraz niszczycielskiego wiru, w który wpada Otello. Kostiumy zostały zaprojektowane przez legendę mody Christiana Lacroix.
powrót autokarem do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez urokliwy region Szwajcarii Saksońskiej, gdzie pionowe skały górujące nad doliną Łaby tworzą niepowtarzalne krajobrazy, które uwieczniali na swoich obrazach romantyczni malarze, m.in. Adrian Zingg, Anton Graff i Caspar David Friedrich. Postój przy popularnym punkcie widokowym Bastei. Następnie krótki spacer po pobliskim miasteczku Pirna, którego zabytki uwiecznił na swoich obrazach słynny włoski malarz Canaletto. Przejazd do Konigstein, zwiedzanie TWIERDZY KONIGSTEIN.  Około południa wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

Zakwaterowanie:
Hotel A&O Dresden Hauptbahnhof Pokoje 2 osobowe z łazienkami (ręczniki, kosmetyki)

Wyżywienie: 2 x dziennie (śniadania, obiadokolacje) . Pobyt rozpoczyna się obiadokolacją i kończy śniadaniem. W drodze powrotnej przerwy na posiłek (dodatkowo płatne).

UWAGA: Przydział pokoi w hotelu i miejsc w autokarze wg kolejności wpłaty. Rozkład miejsc w autokarze jest przykładowy i może ulec zmianie. Informujemy o możliwości wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

UWAGA: Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie w przypadku braku możliwości skorzystania z atrakcji z uwagi na warunki pogodowe lub inne okoliczności niezależne od biura.
DLA CHĘTNYCH – w programie znajdują się atrakcje z adnotacją dla chętnych. Ich koszt nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Bilety do opery są w różnych sektorach. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • 2 noclegi
 • wyżywienie 2 x dziennie: śniadanie i obiadokolacja
 • opiekę doświadczonego pilota w trakcie całego wyjazdu
 • opiekę wykwalifikowanego przewodnika miejscowego
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł) oraz KL (10 000 EUR)
 • realizację programu
 • zestawy tour – guide na czas całego wyjazdu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (z wyłączeniem atrakcji dla chętnych)

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 147 zł/os
 • dopłaty do pokoju 1 – osobowego – 340 zł/os
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy
 • biletu do Opery Sempera na spektakl “Otello”:
  sektor 5 – 255 zł/0s
  sektor 6 – 155 zł/os
  sektor 7 – 85 zł/os

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

21:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur