ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
DZIEŃ 1
Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych
przejazd do Gdańska (ok. 350 km)
Gdańsk DOM UPHAGENA Muzeum Wnętrz Mieszczańskich– zwiedzanie z przewodnikiem.
– jedyna w Polsce i jedna z niewielu w Europie kamienic mieszczańskich z XVIII w. dostępnych do zwiedzania.
W kamienicy Johanna Uphagena oglądać można pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. Sień, niewielki kupiecki kantor (obecnie zaadoptowany na sklep muzealny), położony na antresoli salonik, wyłożony drewnianymi boazeriami z namalowanymi scenami o tematyce chińskiej, modnej w XVIII w. Jest to także jedna z nielicznych kamienic w Gdańsku odtworzona w pełnej długości. Prezentuje oryginalny wygląd gdańskich domów. Spacer po troskliwie odtworzonych wnętrzach pozwala poczuć się jak w końcu XVIII wieku. BRAK WINDY
Zwiedzanie POLSKIEJ FILHARMONII BAŁTYKIEJ – spacer po niedostępnych na co dzień zakamarkach Oprowadzanie po gmachu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej- zwiedzanie z zewnątrz oraz opowieść wewnątrz budynku. Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, uznawana za jedną z najważniejszych instytucji muzycznych w Polsce, jest wyjątkowym miejscem, gdzie muzyka klasyczna łączy się z industrialnym dziedzictwem miasta. Umiejscowiona w odrestaurowanym budynku dawnej elektrociepłowni na Wyspie Ołowiance (nieopodal Hostelu Gdańsk), filharmonia stanowi przykład harmonijnego połączenia historii z nowoczesnością. Orkiestra powstała wraz z filharmonią w roku 1945. Obecnie filharmonicy należą do grupy wiodących orkiestr w Polsce, a Polska Filharmonia Bałtycka jest dynamicznym ośrodkiem muzycznym i miejscem znaczących wydarzeń o randze krajowej i międzynarodowej.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. W hotelu jest WINDA
DOM MUZYKA W GDAŃSKU– budynek, w którym mieści się obecnie hotel, powstał jako pruskie koszary w latach 1868–1873. Obiekt nosił nazwę „Reiterkaserne”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza koszary jeździeckie.
W koszarach nieprzerwanie do roku 1920 stacjonowało wojsko pruskie. Ciekawostką jest fakt, że w 1929 r. na terenie dawnych warsztatów artyleryjskich rozpoczęła działalność amerykańska montownia samochodów, w której składano auta popularnych wówczas marek: Hudsonów i Essexów. W czasie II wojny światowej do budynku ponownie wprowadziło się wojsko, tym razem niemieckie. W koszarach swoją siedzibę miało m.in. dowództwo jednego z batalionów garnizonu gdańskiego. Warto wspomnieć, iż Dom Muzyka był scenografią do filmu „Krajobraz po bitwie” Andrzeja Wajdy z 1970 roku. W rolach głównych wystąpili Daniel Olbrychski i Stanisława Celińska.
obiadokolacja ok 16.30
ok. 18.00 wyjście do Filharmonii Bałtyckiej (ok. 900 m) X Koncert Charytatywny „Muzyka Czyni Cuda” (bilet dodatkowo płatny)
Orkiestra PFB
Gianluca Marciano – dyrygent
Sondra Radvanovsky – sopran
Piotr Beczała – tenor
Erwin Schrott – bas, baryton
W programie koncertowa wersja opery Tosca Giacomo Pucciniego
Niezwykłe wydarzenie na skalę europejską.
Sondra Radvanovsky– światowej sławy śpiewaczka, specjalizuje się w wykonawstwie włoskich dzieł operowych pochodzących z XIX wieku. W trakcie swojej owocnej kariery występowała na wielu znaczących estradach muzycznych, takich jak Royal Opera House w Londynie, słynna włoska La Scala, Wiener Staatsoper, Opéra national de Paris czy opery w San Francisco, Chicago i Los Angeles. Radvanovsky stała się rozpoznawalna dzięki niesamowitej barwie głosu, głębokiemu vibrato oraz ponadprzeciętnej ekspresji.
Piotr Beczała– jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich śpiewaków na świecie, laureat operowego Oscara, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z teatrami i operami w całej Europie i za Oceanem. Regularnie koncertuje na najważniejszych międzynarodowych festiwalach: Salzburg Festival, Vienna Festival Weeks, Vienna Klangbogen Festival, Styriarte Graz, Bad Kissingen Festival, Zurich Festival, Lucerne Festival, Montpellier Festival, Festival de Saint Denis. Na najsłynniejszych scenach operowych występuje zarówno jako śpiewak, jak i ambasador kultury polskiej – to dzięki jego inicjatywie doszło do wystawienia Halki Stanisława Moniuszki w reż. Mariusza Trelińskiego na deskach Theater an der Wien.
Erwin Schrott– jeden z najbardziej fascynujących śpiewaków naszych czasów, powszechnie uważany za najlepszego interpretatora wielkich ról Mozarta: Don Giovanniego, Leporella i Figara. Artysta od lat występuje w najbardziej znanych na świecie teatrach operowych, takich jak La Scala w Mediolanie, Metropolitan Opera, Opéra National de Paris, Washington National Opera, Vienna State Opera, Teatro Colón w Buenos Aires, Royal Opera House Covent Garden, Maggio Musicale Fiorentino, Hamburg State Opera, Théâtre Royal de La Monnaie w Brukseli, Teatro Comunale di Firenze, Teatro Carlo Felice w Genui i nnych.
nocleg
DZIEŃ 2
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu
Gdańsk Gdański Teatr Szekspirowski- jedyny teatr szekspirowski w Polsce – zwiedzanie wnętrz z przewodnikiem. Powstał w miejscu, gdzie od początku XVII wieku funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku – pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Wyposażony w scenę typu elżbietańskiego i podobny do licznych teatrów angielskich epoki Elżbiety I, służył on zarówno do ćwiczeń i zawodów szermierczych, jak i do wystawiania przedstawień. Wszystko to odbywało się pod gołym niebem, na dużym, wewnętrznym dziedzińcu. Do gdańskiego teatru przyjeżdżali regularnie m.in. wędrowni aktorzy angielscy, by wystawiać w Gdańsku sztuki angielskich dramaturgów – a wśród nich Szekspira. Obecnie, w miejscu, które było kolebką sztuki teatru w północnej części Polski, stoi jeden z najbardziej niezwykłych teatrów świata. Inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim, nowoczesny obiekt z jedynym tego typu na świecie otwieranym dachem zaprojektował włoski architekt Renato Rizzi, profesor Uniwersytetu w Wenecji.
Gdańsk Oliwa – zwiedzanie Archikatedry w Oliwie z przewodnikiem
Niegdyś należąca do Zakonu Cystersów, obecnie nadal urzeka swym pięknem. Jest to najdłuższy kościół w Polsce – mierzący 107 metrów. Katedra budowana etapami w stylu romańsko-gotyckim. Kościół jest licznie odwiedzany przez turystów, m.in ze względu na XVIII-wieczne organy, które posiadają prawie 8000 piszczałek.
Koncert organowy w Katedrze Oliwskiej 20-minutowy koncert, w czasie którego uwagę przykuwają liczne ruchome elementy organów.
Oliva Star- punkt widokowy + ogrody Olivia Garden najpiękniejszy widok na całe Trójmiasto z najwyższego budynku północnej Polski Taras widokowy na 32 piętrze Olivia Star to ogólnodostępna przestrzeń widokowa skąd podziwiać można niepowtarzalny widok na całe Trójmiasto! Zanurz się w ogrodzie- poczuj to miejsce wszystkimi zmysłami.
Wyjazd w drogę powrotną, po drodze przerwa na obiad
UWAGA: Przydział pokoi w hotelu i miejsc w autokarze wg kolejności wpłaty. Rozkład miejsc w autokarze jest przykładowy i może ulec zmianie. Informujemy o możliwości wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!