ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:
Wyjazd z Warszawy, przejazd do Gostynina (ok. 180 km),
Gostynin zwiedzanie z przewodnikiem: zamek + spacer po mieście
ZAMEK W GOSTYNINIE– dzieje gostynińskiego zamku sięgają XIV wieku. Wtedy to na dzisiejszym wzgórzu zamkowym została zbudowana drewniana baszta, która pełniła zarówno funkcje obronne jak i mieszkalne. Basztę wzniósł Siemowit III, a kilkadziesiąt lat później jego syn Siemowit IV przystąpił do budowy murowanej warowni, która oprócz wieży posiadała mur obwodowy i Dom Wielki, będący rezydencją książęcą. Od XVII wieku zamek stopniowo upada, najpierw podczas najazdu szwedzkiego, a później także w czasie wojny północnej i w czasach zaboru pruskiego. Zamek nigdy nie odzyskał swojej świetności. Przeznaczony został na zbór. Po wybudowaniu pastorówki i budynków gospodarczych ewangelikom służył do 1945 roku. Po wojnie obiekt przejęła parafia rzymskokatolicka i użytkowała go do 1978 roku, następnie przeszedł na własność miasta. W 2009 roku po odrestaurowaniu zamek został oddany do użytku i dziś mieści się w nim hotel oraz restauracja. Na zamku gostynińskim bywali m.in król polski Władysław Jagiełło, Zygmunt August czy car rosyjski Wasyl Szujski, który był tutaj więziony.
przerwa na obiad
przejazd do Sannik
zwiedzanie z przewodnikiem
Zespół pałacowo-parkowy w Sannikach był własnością prominentnych rodów szlacheckich – Pruszaków i Sapiehów. Pałac stał się miejscem wakacyjnego pobytu Fryderyka Chopina latem 1828 roku. Muzyk spędził w Sannikach dwa miesiące w odwiedzinach u swojego szkolnego kolegi, Konstantego Pruszaka. W trakcie pobytu komponował i uczył gry na pianinie siostrę swojego przyjaciela. Pałac jest jedynym na Mazowszu w pełni autentycznym obiektem, w którym z pewnością przebywał Fryderyk Chopin.
Pałac stanowi czołową realizację willi włoskiej oraz przykład twórczości wybitnego architekta Władysława Marconiego, autora projektu przebudowy w 1910 roku. Wewnątrz znajdują się malowidła na sufitach i ścianach pierwszego piętra z końca XVIII i XIX wieku. Kompozycja parkowa w stylu krajobrazowym powstała w pierwszej połowie XIX wieku. Następnie przekształcona została w stylu naturalistycznym w 1908 roku przez uznanego planistę ogrodów Stanisława Celichowskiego, który adaptował wcześniejsze nasadzenia alejowe, posiadające duże wartości przyrodnicze.
Koncert dedykowany w sali koncertowej, poświęcony twórczości Fryderyka Chopina (czas trwania ok. 1 h)
Powrót do Warszawy
UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!