Czwartkowe spotkanie z Hanką Bielicką w Łomży

Czwartkowe spotkanie z Hanką Bielicką w Łomży

20.04.2023

 

 

  • bogaty program
  • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Drozdowa
MUZEUM PRZYRODY – Dwór Lutosławskich w Drozdowie- zwiedzanie z przewodnikiem. Stylowy dwór z pięknym parkiem 3 ha, należący do rodziny kompozytora. Dowiemy się, jak wyglądał dawny dwór ziemiański na przykładzie dworu rodziny Lutosławskich. Poznamy historię rodziny kompozytora, zobaczymy pamiątki po Witoldzie Lutosławskim. Obejrzymy również wystawy prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz dotyczące fauny i flory biebrzańskiej. Warte zastosowania w kuchni i apteczce polskie zioła o niezwykłych właściwościach zdrowotnych przybliży nam wystawa „Ziołowe tajemnice. Rośliny lecznicze Doliny Narwi”.
Siemień Nadrzeczny– altana widokowa, z której można oglądać Dolinę Narwi. Wzgórze św. Wawrzyńca– położone na terenie Starej Łomży obok grodziska. Nazwa pochodzi od późnośredniowiecznej, murowanej świątyni, jednonawowej, wspartej na filarach i pokrytej drewnianymi gontami rozebranej w 1765 r. za zezwoleniem biskupa płockiego Hieronima Szeptyckiego. Kościół ten był pierwszym nie tylko w Łomży, ale i na Wschodnim Mazowszu.
Ze wzgórza można podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków Narwi. Rzeka tworzy w tym miejscu przepiękne meandry, a przez chwilę płynie nawet w przeciwnym kierunku.
Łomża –
SALONIK HANKI BIELICKIEJ
“Chciałam bardzo, żeby w Łomży coś po mnie pozostało. Witam w domu” Salonik został otwarty osobiście przez artystkę w 2005 r. Zgromadzono tu część kostiumów estradowych aktorki, kapelusze, obrazy, karykatury i rysunki, bibeloty, które zebrała podczas licznych podróży artystycznych po całym świecie, a
także dyplomy i nagrody. Postać Bielickiej przybliży nam film o aktorce. Salonik zyskał wiele nowych pamiątek podarowanych przez krewnych i spadkobierców zmarłej w 2006 roku artystki.
Spacer historyczny po Starówce z przewodnikiem(długość trasy ok. 2 km). W trakcie programu okraszonego gawędą przewodnicką zobaczymy: Stary i Nowy Ratusz, uliczkę Radziecką, Bramę Napoleona (jest to brama prowadząca do – nieistniejącego już – domu, w którym miał zatrzymać się Napoleon, prowadząc wojska na Moskwę), ulicę Kamienne Schodki. Zobaczymy nietypowo położony stary cmentarz żydowski. Będziemy mieli okazję usiąść na ławeczce Hanki Bielickiej. Wejdziemy do najciekawszych kościołów – KATEDRY IM. ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA (dawnego kościoła farnego) oraz barokowego KOŚCIOŁA OO. KAPUCYNÓW. Zobaczymy Domek Pastora, Pałac Gubernatora i dawny Sobór św. Trójcy, zabytkowe kamienice na ulicy Dwornej. Obejrzymy tablicę – upamiętnienie Prymasa 1000-lecia. Bł. Stefan Wyszyński pobierał nauki w tutejszej 7-klasowej szkole handlowej. Jak twierdził, to właśnie w Łomży kształtowało się jego powołanie kapłańskie.

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane).  W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
  • obiadu – ZESTAW MIĘSNY: Barszcz ukraiński na wywarze warzywnym z kleksem z jogurtu, gołąbki z ziemniakami gotowanymi; ZESTAW WEGETARIAŃSKI: Barszcz ukraiński na wywarze warzywnym z kleksem z jogurtu, stek z selera z marynowanym buraczkiem, zapiekany serem pod beszamelem + kopytka (4 szt) Woda z cytryną w dzbankach na stole – 45 zł/os płatne w biurze, 50 zł/os płatne u pilota

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur