Jędrzejów z Muzeum Zegarów, zwiedzaniem Opactwa Cysterskiego i Zamku Rycerskiego w Sobkowie

Jędrzejów z Muzeum Zegarów, zwiedzaniem Opactwa Cysterskiego i Zamku Rycerskiego w Sobkowie

28.09.2023

 

 • zwiedzanie zamku rycerskiego w Sobkowie
 • zwiedzanie pierwszego w Polsce klasztoru cystersów
 • Muzeum Zegarów w Jędrzejowie

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Jędrzejowa (ok. 220 km),
JędrzejówMUZEUM IM. PRZYPKOWSKICH– muzeum specjalizujące się głównie w prezentacji zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych. OGRÓD CZASU– z unikatową ekspozycją słonecznych zegarów (najstarszy z 1777 r., zaprojektowany w początku lat 60. XX w. przez prof. Gerarda Ciołka).
WYSTAWY CZASOWE „Donersztik in Jendrzew. Żydzi z Jędrzejowa”- wystawa jest podróżą do dawnego sztetla jędrzejowskiego. W trzech salach Małej Galerii poszczególne elementy układają się w opowieść o historii, codzienności, życiu dawnych jędrzejowskich ŻYDÓW, którzy niegdyś stanowili 40% społeczności.
Jędrzejów OPACTWO CYSTERSÓW ZWIEDZANIE OPACTWA zabytkowy klasztor cystersów, który został ufundowany w 1140 r przez Jaksa Gryfita. Był to pierwszy na ziemiach polskich klasztor cysterski W 1992 r rozpoczęły się badania archeologiczne w obrębie zabudowań klasztorowych i kościoła
ZAMEK W SOBKOWIE Nie ma takiego drugiego miejsca. Zabytkowy kompleks w Sobkowie jest jedynym w Europie przykładem szlacheckiej strażnicy, w której sercu została wzniesiona klasycystyczna rezydencja. W Sobkowie zobaczyć można wybudowaną w poł. XVI w. fortalicję wraz z ruinami klasycystycznego pałacu. W wyremontowanej części pałacu znajduje się hotel i restauracja.
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu w trakcie wycieczki: 
  zestaw mięsny: zupa zalewajka, kotlet schabowy, ziemniaki gotowane, zestaw surówek – 35 zł/os (płatność w biurze), 40 zł/os (płatność u pilota)
  zestaw wegetariański: zupa krem, filet z miruny, ziemniaki gotowane, surówka z kiszonej kapusty – 35 zł/os (płatność w biurze), 40 zł/os (płatność u pilota)

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, pl. Bankowy

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, pl. Bankowy

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur