Kłodawa – nowy program

Kłodawa – nowy program

11.01.2024

 • nowy program: Krośniewice
 • Kopalnia Soli Kłodawa

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Krośniewic (ok. 180 km),
KrośniewiceMUZEUM im. J. DUNIN-BORKOWSKIEGO – powstało w 1978 r. dzięki wielkiej pasji i hartowi ducha hetmana kolekcjonerów polskich Jerzego Dunin – Borkowskiego. Mieści się w XIX w. zajeździe zbudowanym w stylu klasycystycznym. W kilku tematycznych salach prezentuje dzieła sztuki, wyroby rzemiosła artystycznego, numizmaty, pamiątki po wybitnych Polakach – jak marszałek J. Piłsudski, gen. Wł. Sikorski, gen. Wł. Anders, Książe J. Poniatowski i T. Kościuszko. Wśród najciekawszych eksponatów są obrazy Marcello Bacciarellego, Olgi Boznańskiej, Kazimierza Sichulskiego i Stanisława Wyspiańskiego.
DWOREK „ANDERSÓWKA”– to właśnie w tym domu, w dniu 11.08.1892 r., przyszedł na świat Władysław Anders – późniejszy legendarny dowódca 2. Korpusu Wojska Polskiego, zwycięzca spod Monte Cassino
KłodawaKOPALNIA SOLI “KŁODAWA” Największa, nadal czynna, kopalna soli kamiennej w kraju. Główną atrakcją kopalni jest Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna, znajdująca się na głębokości 600 m. Szlak wycieczkowy przebiega pośród pokładów unikatowej, liczącej ponad 200 mln lat, naturalnej kamiennej soli różowej. W Europie taka sól wydobywana jest tylko w Kłodawie.
Program zwiedzania obejmuje prelekcję dotyczącą historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi w szybie górniczym z prędkością 6 m/s oraz przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi.
przerwa na obiad
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • zestawu obiadowego: 35 zł/os MENU: 1. zupa pomidorowa + kotlet schabowy, ziemniaki, surówka, sok
  2. zupa pomidorowa + gulasz z soczewicy, ryż, surówka, sok + ciasto

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur