Od Mazowsza po Śląsk z koncertem Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK “Złote Przeboje”

Od Mazowsza po Śląsk z koncertem Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK “Złote Przeboje”

01.03.2024

 

 • zwiedzanie siedziby Zespołu Mazowsze
 • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę
 • “Złote Przeboje” – koncert Zespołu Śląsk

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd na Powązki Wojskowe ,
Warszawa – CMENTARZ KOMUNALNY POWĄZKI (Powązki Wojskowe) Zwiedzanie z przewodnikiem nekropoli o wartości zabytkowej i historycznej. Jest miejsce pochówku m.in osób zasłużonych dla polskiej kultury, sportu, sztuki, o których pisano niegdyś na pierwszych stronach gazet, Warto wspomnieć m.in.o Tadeuszu i Mirze Sygietyńskich – twórców zespołu Mazowsze, Janie Brzechwie, Zofii Nałkowskiej, Danucie Szaflarskiej i wielu innych.
przerwa na obiad
przejazd do Karolina OD FOLKLORU DO STYLIZACJI
zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej, ukazującej kulturę ludową Polski, głównie pod względem muzyki, śpiewu, tańca i stroju, przedstawionej w porównaniu ze scenicznym opracowaniem folkloru prezentowanym przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Czym różni się folklor w poszczególnych regionach Polski? Na czym polega stylizacja? Jak od kulis wygląda praca Zespołu?
Mazowszańska kronika filmowa – pokaz filmów archiwalnych Głównym celem utworzenia Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” było ocalenie od zapomnienia kultury i tradycji polskich wsi i miasteczek.
Czy udało się ten cel zrealizować? Jak wyglądały początki zespołu? Jak dzisiaj pracuje się w Karolinie?
Pokaz filmów z archiwum „Mazowsza” jest pretekstem do rozmowy o historii i działalności zespołu.
Podczas spotkania nie zabraknie opowieści, ciekawostek, anegdot i wspomnień z rożnych wstępów i tras koncertowych.
przejazd do Pruszkowa
Koncert ZESPÓŁ ŚLĄSK – Złote Przeboje
Dyr. P. Zbigniew Cierniak
ZPiT ŚLĄSK – KONCERT CHÓRU, SOLISTÓW I ORKIESTRY
Niepowtarzalny koncert Chóru, Solistów i Orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK. Zarówno dorobku, jak i znaczenia Zespołu Śląsk nie trzeba podkreślać, ich twórczość i popularność w Polsce i na świecie jest powszechnie znana i doceniana. Zespół przedstawi nam najpiękniejszy zbiór niezapomnianych szlagierów, które stanowią kwintesencję ich bogatej twórczości zapoczątkowanej ponad 70 lat temu. Utwory te były prezentowane z wielkim sukcesem na scenach niemalże całego świata. Oprócz utworów polskich, usłyszą Państwo również utwory zagraniczne, które zostały specjalnie zaaranżowane na potrzeby tego koncertu. Usłyszą Państwo nie tylko pieśni i piosenki, ale również wspaniale brzmiące, majestatyczne opracowania muzyki do tańców Zespołu Śląsk. Najlepsi soliści zachwycą Państwa swoimi głosami, a perfekcyjna orkiestra zauroczy magią brzmienia.
Repertuar tego koncertu to poniekąd jego wizytówka, rozśpiewane zwierciadło śląskiej duszy, to historia i przebogata kultura regionu śląskiego. Nie może tu zabraknąć takich piosenek jak: „ Karolinka”, ‘ Karlik”, „Szła Dzieweczka”, „Głęboka Studzienka”, „Od Siewierza” czy „:Gąska”. Dopełnieniem będą niezapomniane, licznie nagradzane opracowania muzyczne polskich tańców ludowych jak: „Trojak” czy „Lender”. Usłyszą Państwo również utwór „ Starzyk”, który jest w repertuarze Zespołu od chwili jego powstania a także utwory poświęcone bohaterskim Powstańcom Śląskim.
Zespół Śląsk będzie Państwa bawił piosenkami i muzyką, które towarzyszyły rdzennie polskim Ślązakom na przestrzeni wieków, w chwilach smutku i radości, melodiami rzewnymi jak i skocznymi.
CZAS TRWANIA : ok 1,5 godz . z przerwą

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane).  W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • biletu na Koncert (sektor 1) – 140 zł/os
 • obiadu: MENU MIĘSNE – zupa pomidorowa – kotlet schabowy, ziemniaki, surówka – napój
  MENU WEGETARIAŃSKI na zapytanie
  Cena: 35 zł/os

Wyjazd:

09:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

21:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur