ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
Program wycieczki autokarowej:
1 DZIEŃ
Wyjazd z Warszawy, przejazd do Krakowa (ok. 300 km)
Kraków – spotkanie z przewodnikiem
Spacer po Rynku z przewodnikiem z uwzględnieniem motywów muzycznych charakterycznych dla miasta (hejnał, organy w Kościele Mariackim)
KOŚCIÓŁ MARIACKI– jeden z najstarszych kościołów w Krakowie (XII w.) i zarazem jeden z najpiękniejszych gotyckich zabytków z unikatowymi dziełami sztuki w środku. Ołtarz Wita Stwosza– jeden z najwybitniejszych przykładów sztuki rzeźbiarskiej późnego gotyku w Europie. Organy– zarządcy bazyliki Mariackiej w Krakowie od zarania jej istnienia troszczyli się o wysoki poziom liturgii, a tym samym muzyki liturgicznej, która jest jej integralną częścią. Sprawie tej służyły zespoły śpiewacze, instrumentalne, a przede wszystkim organy piszczałkowe. Pierwsza zachowana wzmianka o organach mariackich pochodzi z 1399 roku. Aktualnie bazylika Mariacka ma na wyposażeniu trzy instrumenty piszczałkowe: organy wielkie, organy chórowe (prezbiterium), organy małe (w nawie południowej)
RYNEK PODZIEMNY– zwiedzanie z przewodnikiem podziemi Rynku Głównego. Pod powierzchnią Rynku pomiędzy Sukiennicami a kościołem Mariackim, na głębokości kilku metrów kryje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Spacerując podziemnym szlakiem turystycznym poczujemy atmosferę panującą niegdyś na średniowiecznym rynku i odkryjemy związki, jakie łączyły dawną polską stolicę z najważniejszymi ośrodkami handlu i kultury w średniowiecznej Europie. Na przestrzeni wieków poziom krakowskiego rynku bardzo się podniósł, zatem po zejściu do podziemi przenosimy się o kilka setek lat wstecz, aż do czasów sprzed lokacji miasta w 1257 roku. W tej podróży w czasie wyobraźnię wspierają m.in. odsłonięte fundamenty chat z przełomu XII i XIII wieku, ceglane mury dawnych budowli, oryginalne, wydobyte podczas wykopalisk przedmioty czy rekonstrukcje rzemieślniczych warsztatów, a także nowoczesne multimedia
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.
Po obiadokolacji dla chętnych wyjście do Filharmonii Krakowskiej na koncert (1000m, wyjście ok. 18:00)
FILHARMONIA KRAKOWSKA– jedna z największych sal koncertowych w Krakowie, posiada 693 miejsca siedzące. Utrzymana w estetyce lat trzydziestych z charakterystycznymi elementami wystroju – złoconymi kolumnami, stylowymi kasetonami sufitowymi. Filharmonia Krakowska powstała jako pierwsza filharmonia w Polsce po II wojnie światowej, jej pierwszy koncert odbył się 03.02.1945 r (80 lecie). Występowali w niej m.in Artur Rubinstein czy Nigel Kennedy. W latach 1988-1990 dyrektorem artystycznym był wybitny kompozytor Krzysztof Penderecki.
KONCERT HISZPAŃSKI
Wykonawcy:
Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej
José Miguel Pérez-Sierra – dyrygent
Alejandro del Cerro – tenor
César San Martín – baryton
Simon Orfila –Simpson (bas)
Emanuel Franco – Juan de Equia (baryton)
Katarzyna Guran – Marola (sopran)
Piotr Piwko – chórmistrz
José Miguel PÉREZ-SIERRA– hiszpański dyrygent uznany za jednego z najbardziej utalentowanych dyrygentów swojego pokolenia, zyskał międzynarodową sławę, kiedy jako najmłodszy dyrygent w historii festiwalu stanął w 2006 roku na podium ROF (Festiwalu Operowego im. Rossiniego) w Pesaro, we Włoszech, gdzie poprowadził utwór Il viaggio a Reims. Był to początek zawrotnej kariery, która zaprowadziła Péreza-Sierrę na deski najbardziej prestiżowych teatrów i sal koncertowych w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Portugalii, Gruzji, Urugwaju i Chile.
REPERTUAR:
Pablo Sorozábal – La tabernera del puerto- jest to zarzuela w trzech aktach. Opera wykorzystuje hiszpańskojęzyczne libretto autorstwa Federico Romero i Guillermo Fernández-Shaw.
Premiera utworu odbyła się w Teatro Tívoli w Barcelonie 6.04.1936 roku. Popularnym fragmentem jest aria „No puede ser”. Akcja rozgrywa się na północy Hiszpanii, w latach 30-tych XX wieku.
Kompozytor prezentuje nam mistrzostwo w każdej dziedzinie: po melancholijnej scenie następuje !Ven aquí!, komediowy duecik, którego nie powstydziłby się Offenbach. Sorozabal stworzył doskonałą hybrydę wątków komicznych, romantycznych i sensacyjnych, opierając się na świetnym libretcie.
nocleg
2 DZIEŃ
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie
Kraków przejazd autokarem na Plac Bohaterów Getta
Plac Bohaterów Getta – w latach 1941–1943 znajdował się w obrębie getta krakowskiego. Był miejscem koncentracji ludności żydowskiej przed transportem do obozów koncentracyjnych. Charakterystycznym punktem Placu Bohaterów Getta jest pomnik składający się z 70 krzeseł. Inspiracją do jego powstania była książka Pankiewicza „Apteka w getcie krakowskim”.
Spacer z przewodnikiem po dawnym getcie krakowskim, przez Plac Bohaterów Getta, cmentarz, do ulicy Szerokiej
Obiad dwudaniowy z deserem w najstarszej restauracji z kuchnią żydowską oraz muzyką na żywo
Restauracja ARIEL usytuowana jest w centrum Kazimierza. Powstała w odrestaurowanej w 1990 r. kamienicy z okresu międzywojennego, zbudowanej w miejscu dawnej XVIII-wiecznej tzw. Kamienicy rabinowskiej.
ZESTAW MIĘSNY
– zupa berdyczowska z wołowiną, miodem i cynamonem
– kotlet z kury po żydowsku podany z sosem śliwkowo – grzybowym, ryż, sałatki
– tort czekoladowy
– kawa lub herbata
– woda mineralna niegazowana
– pieczywo
ZESTAW WEGETARIAŃSKI
– zupa wegetariańska
– karp po sefardyjsku duszony z pieczarkami i cebulą, kugiel ziemniaczany, sałatki
– tort czekoladowy
– kawa lub herbata
– woda mineralna niegazowana
– pieczywo
Deser z kawą i herbatą.
Godzinny koncert podzielony na dwie 30 minutowe części.
Powrót do Warszawy
UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziane są przerwy na obiad.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!