KRÓLOWA PIĘKNA i KRÓLOWA ART DECO w Krakowie: Łempicka i Rubinstein + obiad z deserem w cenie

KRÓLOWA PIĘKNA i KRÓLOWA ART DECO w Krakowie: Łempicka i Rubinstein + obiad z deserem w cenie

02.02.2023

 

 

  • Kraków w nowej odsłonie
  • dwie wspaniałe wystawy: Tamara Łempicka i Helena Rubinstein
  • dwudaniowy obiad z deserem w cenie wycieczki

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Krakowa (ok. 300 km),
Kraków
MUZEUM NARODOWE- wystawy czasowe
TAMARA ŁEMPICKA- wystawa będzie okazją wejścia w świat malarstwa jednej z najbardziej niezwykłych artystek dwudziestego wieku. Pokażemy na niej ponad trzydzieści obrazów pochodzących z muzeów i zbiorów prywatnych w Europie i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wybór ten pozwoli na prześledzenie twórczości Łempickiej od lat dwudziestych do pięćdziesiątych. Od powszechnie znanych obrazów portretowych oraz aktów, które są dzisiaj symbolem malarstwa epoki art déco, poprzez dzieła o tematyce zaangażowanej społecznie, martwe natury, aż do mało znanych publiczności obrazów abstrakcyjnych powstałych w latach pięćdziesiątych.
ŻYDOWSKIE MUZEUM GALICJA
Obiad dwa dania + deser – W CENIE WYCIECZKI 
Do wyboru zestaw mięsny (zupa krem dyniowy z pestkami dyni, schab pieczony w sosie kurkowym, ziemniaki, bukiet świeżych warzyw, sernik z białą czekoladą, woda mineralna z limonką i miętą) lub wegetariański (zupa krem dyniowy z pestkami dyni, faszerowana cukinia z kaszą bulgur z warzywami, sernik z białą czekoladą, woda mineralna z limonką i miętą)

Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy: HELENA RUBINSTEIN. PIERWSZA DAMA PIĘKNA po raz pierwszy w Polsce Żydowskie Muzeum Galicja ma zaszczyt zaprosić na wystawę opowiadającą o wyjątkowych losach Heleny Rubinstein (1872-1965), przygotowaną we współpracy z Żydowskim Muzeum w Wiedniu. W 2022 roku wypadają dwie wyjątkowe rocznice, 150-lecia urodzin oraz 120-lecia założenia marki Rubinstein.
Chaja, później znana jako Helena Rubinstein przyszła na świat 25 grudnia 1872 w podkrakowskim Podgórzu jako najstarsza córka w rodzinie drobnego kupca. Wkrótce po jej narodzinach Rubinsteinowie przenieśli się do Krakowa i to w dzielnicy żydowskiej na Kazimierzu wychowała się i dorastała.
Wyjeżdżając z Krakowa w poszukiwaniu lepszego losu, Chaja stała się Heleną. Pod tym imieniem założyła kosmetyczne imperium, które zaczęło się od malutkiego saloniku w Melbourne. W chwili śmierci w 1965 roku, Rubinstein uważana była za najbogatszą kobietę swoich czasów i jedną z pierwszych, którym udało się to osiągnąć wyłącznie własną pracą. Jej imperium kosmetyczne obejmowało niemal wszystkie kraje świata, a firma warta była około 100 mln dolarów. Posiadała fabryki w Stanach Zjednoczonych, Francji i Niemczech. Jej wspaniałe apartamenty z tarasami na dachu w Paryżu i Nowym Jorku wielokrotnie zamieniały się w wybiegi dla modelek zaprzyjaźnionych projektantów, a we francuskiej Prowansji posiadała ogromną willę otoczoną polami jaśminu. Niewiarygodny majątek nie wpłynął jednak na jej gusta kulinarne – do końca życia na drugie śniadanie do pracy zabierała papierową torbę z udkami kurczaka lub jajkami na twardo, a na wystawnych przyjęciach dla wyższych sfer podawała kiełbasę krakowską i wódkę. Wystawa w Żydowskim Muzeum Galicja pozwala poznać niezwykłe koleje losu tej wybitnej krakowianki. Odwiedzający mogą wczuć się w ducha epoki dzięki bogatym materiałom wizualnym, wśród których znajdują się nieznane dotąd fotografie z krakowskiego etapu życia Rubinstein. Ekspozycję wzbogacają przykłady kosmetyków z różnych dekad. Wystawę tę wyróżnia jednak przede wszystkim oddanie głosu samej Helenie Rubinstein, która przemawia poprzez liczne cytaty oraz z planu spotu reklamowego z 1929 roku. Wisienką na torcie jest elegancka suknia projektu Christiana Diora, uszyta na specjalne zamówienie Heleny Rubinstein w latach 50.

 

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad (w cenie wyjazdu)

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • dwudaniowy obiad z deserem
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os

Wyjazd:

06:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

22:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur