Co nowego w Krakowie nie tylko u Wyspiańskiego

Co nowego w Krakowie nie tylko u Wyspiańskiego

11.11 - 13.11.2022

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Warszawy, przejazd do Krakowa (ok. 300 km),
Kraków – zwiedzanie z przewodnikiem: MUZEUM NAROWODE – wystawy czasowe:
NOWY POCZĄTEK. MODERNIZM W II RP – wystawa przynosi nowy obraz pierwszej fali modernizmu w Polsce w okresie międzywojennym.
TAMARA ŁEMPICKA – wystawa będzie okazją wejścia w świat malarstwa jednej z najbardziej niezwykłych artystek dwudziestego wieku. Pokażemy na niej ponad trzydzieści obrazów pochodzących z muzeów i zbiorów prywatnych w Europie i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wybór ten pozwoli na prześledzenie twórczości Łempickiej od lat dwudziestych do pięćdziesiątych. Od powszechnie znanych obrazów portretowych oraz aktów, które są dzisiaj symbolem malarstwa epoki art déco, poprzez dzieła o tematyce zaangażowanej społecznie, martwe natury, aż do mało znanych publiczności obrazów abstrakcyjnych powstałych w latach pięćdziesiątych.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 2
Śniadanie w hotelu
Kraków – c.d. zwiedzanie z przewodnikiem: RYDLÓWKA – zabytkowy dworek, w którym 20 listopada 1900 roku odbyło się wesele poety Lucjana Rydla z chłopską córką Jadwigą Mikołajczykówną. Wydarzenie to uwiecznił Stanisław Wyspiański w swoim dramacie Wesele.
JAMA MICHALIKOWA – najsławniejsza polska kawiarnia artystyczna, dawna Cukiernia Lwowska Michalika, muzeum kabaretu, krakowskiej secesji i młodopolskiego malarstwa.
DOM DŁUGOSZA – pochodzi z XIV w., powstał z połączenia dwóch średniowiecznych kamienic. Niegdyś mieściła się w nim królewska łaźnia. W 1450 r. kapituła przeznaczyła dom na mieszkanie dla kanonika Jana Długosza, królewskiego kronikarza i nauczyciela. Tu napisał m.in. „Roczniki, czyli kroniki sławnego Królestwa Polskiego” i prawdopodobnie uczył synów króla Kazimierza Jagiellończyka. W drugiej połowie XIX w. w parterowej izbie mieszkał i pracował rzeźbiarz Franciszek Wyspiański. Dzieciństwo i lata szkolne spędził tam jego syn Stanisław, poeta, dramaturg i malarz.
Bazylika Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu – słynie przede wszystkim z polichromii i witraży Stanisława Wyspiańskiego oraz wiernej kopii Całunau Turyńskiego.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 3
Śniadanie w hotelu,
Kraków – c.d. zwiedzanie z przewodnikiem: NOWY SKARBIEC KORONNY NA WAWELU – jedno z najpiękniejszych i najlepiej strzeżonych miejsc w kraju. Zwiedzający zobaczą ocalałe po grabieży dokonanej przez Prusaków w 1795 roku precjoza z królewskich i książęcych skarbców, pamiątki po monarchach, rodach magnackich i słynnych dowódcach.
MUZEUM WYSPIAŃSKIEGO- muzeum biograficzne najwybitniejszego artysty polskiego modernizmu.
KOŚCIÓŁ MARIACKI – w latach 1887-1891 świątynia otrzymała wystrój neogotycki, kiedy to powstała nowa polichromia autorstwa Jana Matejki i witraże (prezbiterium) Stanisława Wyspiańskiego i Józefa Mehoffera.
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • zakwaterowanie (2 noclegi w pokoju 2-osobowym) w hotelu*** w Krakowie
  • wyżywienie (2 śniadania, 2 obiadokolacje), poczęstunek w Jamie Michalikowej
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 147 zł/os
  • dopłaty do gwarantowanego pokoju 1-osobowego: 150 zł/os

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

21:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

50 1020 5558 1111 1650 7960 0022

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur