Krzemionki Opatowskie- od narzędzi po biżuterię

Krzemionki Opatowskie- od narzędzi po biżuterię

15.04.2023

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Ostrowca Świętokrzyskiego (ok. 170 km),
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiPAŁAC WIELOPOLSKICH- XIX wieczny pałac, w którym swoja siedzibę ma oddział Muzeum Historyczno- Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim
Pałac Wielopolskich zaprojektowany został przez architekta Leandro Jana Ludwika Marconiego (1834-1919) w stylu eklektycznym, popularnym w Polsce końca XIX wieku. Wśród gości odwiedzających Wielopolskich w Częstocicach, znaleźć można wiele wybitnych osobistości – w 1920 roku w pałacu gościli generała Maxime Weyganda i kapitana Charlesa de Gaulle, przebywających w okolicy wraz z francuską misją wojskową. KOSCIÓŁ ŚW. MIKOŁAJA – z neogotycką żelazną brama , która jest na naszych ziemiach dziełem unikalnym, stanowiącym jeden z najcenniejszych przykładów rodzimej metaloplastyki końca dziewiętnastego stulecia.
Pierwotnie był to kiosk wykonany w końcu 1895r . w fabryce Towarzystwa Akcyjnego Wielkich Pieców i Zakładów Ostrowieckich w Ostrowcu Świętokrzyskim na Wszechrosyjską Wystawę Przemysłową i Artystyczną w Niżnym Nowogrodzie w 1896 r.

Krzemionki OpatowskieKRZEMIONKI OPATOWSKIEjeden z największych w Europie zespołów dawnych kopalń z okresu od ok. 3900 -1600 lat p.n.e. Zwiedzanie obejmuje wystawę stałą w budynku muzeum, trasę turystyczną z podziemiami oraz zrekonstruowaną osadę neolityczną. Pod ziemią panuje stała temperatura 7-9°C.
Duża część trasy turystycznej jest poprowadzona na powierzchni, przez las.

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu w trakcie wycieczki: zupa – staropolski rosół na bażancie z makaronem: 18 zł/os (płatność w biurze), 23 zł/os (płatność u pilota)
  danie mięsne: 36 zł/os (płatność w biurze), 41 zł/os (płatność u pilota)
  danie wegetariańskie: 30 zł/os (płatność w biurze), 35 zł/os (płatność u pilota)

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur