Niezapomniany spacer w chmurach

Niezapomniany spacer w chmurach

10.09.2022

Niezapomniany spacer w chmurach to jedyna na północy Polski wieża widokowa (obecnie – druga co do wielkości w kraju). Do wieży prowadzi drewniana ścieżka licząca ok. 2 km. Na Wieżę widokową prowadzi drewniana ścieżka, na której zamontowane są interaktywne instalacje, przenoszące w czasy, gdy Kurzętnik tętnił życiem, a nad miastem wznosił się warowny zamek. Miejsce to było świadkiem niezwykłych wydarzeń, ale najważniejsze z nich to pokaz odwagi i przebiegłości króla Władysława Jagiełły, który przechytrzył mistrza Zakonu Ulricha von Jungingena i nie wpadł w przygotowaną przez niego zasadzkę. Dzięki temu dziś w kronikach historycznych czytamy o wielkim zwycięstwie wojsk polsko-litewskich nad krzyżackimi w bitwie pod Grunwaldem. Spacer drewnianą ścieżką to niezwykła podróż w czasie, dzięki której można na chwilę przenieść się na średniowieczne uliczki Kurzętnika, poznać zamkowe historie, spotkać walecznych rycerzy i poczuć niezwykły klimat tamtych czasów.

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Nowego Miasta Lubawskiego (ok. 200 km)
Nowe Miasto Lubawskie – kościół gotycki św. Tomasza Apostoła – Sanktuarium Matki Bożej Łąkowskiej (z cudowna figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem),
Kurzętnik – wejście i spacer z przewodnikiem na wieży widokowej Kurza Góra (ok. 2 godziny), przepiękny widok na zakola Drwęcy, Wzgórza Dylewskie oraz Pojezierze Brodnickie,
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • zestawu obiadowego:
  zupa – krem pomidorowy: 21 zł/os (płatność w biurze), 26 zł/os (płatność u pilota)
  danie mięsne: 38 zł/os (płatność w biurze), 43 zł/os (płatność u pilota)
  danie wegetariańskie: 30 zł/os (płatność w biurze), 35 zł/os (płatność u pilota)
  Możliwość wyboru zestawu mięsnego lub wegetariańskiego – menu w biurze.

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

50 1020 5558 1111 1650 7960 0022

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur