Twierdza Modlin i legionowskie historie

Twierdza Modlin i legionowskie historie

09.10.2022

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Legionowa (ok. 30 km),
Legionowo – MUZEUM HISTORYCZNE W LEGIONOWIE – założone w 2006 r. W Muzeum przedstawiona jest historia miasta od chwili powstania stacji Jabłonna Nowa w 1877 r. (dziś Legionowo) do końca II wojny światowej.
TWIERDZA MODLIN – nazywana militarną perłą Europy, jest jedną z najsłynniejszych budowli wojskowych. Stanowi doskonały przykład architektury obronnej, największy tego typu w Polsce i jeden z największych w całej Europie. Twierdza Modlin to najdłuższy budynek będący historycznym pomnikiem architektury obronnej, zlokalizowany u zbiegu Wisły i Narwi. W ramch wycieczki uczestnicy zobaczą: Redutę Napoleona – jedna spośród czterech zachowanych budowli murowanych, pochodzących z czasów Księstwa Warszawskiego. Jest to kwadratowa wieża artyleryjska – działobitnia z dziedzińcem pośrodku, budowana na wzór francuskich wież nadmorskich. Podziemia. Widok na Wisłę, spacer Fort Zakroczym – zbudowany w latach 1883–1888 na północ od Zakroczymia, będący elementem wewnętrznego pierścienia fortów Twierdzy Modlin, był ważnym punktem w systemie obronnym w czasie Bitwy Warszawskiej.
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
  • zestawu obiadowego: 23 zł/os (płatność w biurze), 28 zł/os (płatność u pilota)
    Możliwość wyboru zestawu mięsnego lub wegetariańskiego – menu w biurze.

Wyjazd:

09:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

19:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

50 1020 5558 1111 1650 7960 0022

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur