Lipce Reymontowskie i Arboretum w Rogowie w jesiennej odsłonie

Lipce Reymontowskie i Arboretum w Rogowie w jesiennej odsłonie

08.10.2023

 

 

  • Arboretum w Rogowie – proces przebarwiania się klonów
  • Lipce Reymontowskie, Muzeum Skierniewic
  • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Lipiec Reymontowskich (ok. 100 km),
Lipce ReymontowskieGALERIA STAROCI I PAMIĄTEK REGIONALNYCHzwiedzanie z przewodnikiem (właścicielem) – powstała w oparciu o zbiory Pana Zbigniewa Stania. Przedmiotem jego zainteresowań kolekcjonerskich jest historia najbliższego regionu. W muzeum obejrzeć można dawne sprzęty gospodarskie, wyposażenie chałup, przedmioty obrzędu religijnego i te związane z folklorem Księstwa Łowickiego. Stanowią one obecnie doskonały przykład kultury ludowej, obyczajowości i życia mieszkańców okolicznych wsi. .
Niezwykle obszerną pozycją w zbiorach jest historia malarstwa polskiego i europejskiego ukazana za pomocą znaczków i pocztówek. W izbie obejrzeć można m.in. sto-kilkadziesiąt wydań „Chłopów” , w tym pierwsze wydania polskie, amerykańskie, angielskie, włoskie, hiszpańskie, czeskie i inne. Przedwojenne opracowania i artykuły w prasie o tym wspaniałym dziele. Wpisy do kronik i autografy aktorów odtwarzających role w filmie „Chłopi” z 1973 r. Zbiory prezentowane są w 9 izbach, m.in. w spichrzu z 1886 r., również w wozowni i w plenerze.
W dawnej wsi Lipce rozgrywa się akcja powieści „Chłopi” Władysława Stanisława Reymonta. Za tą chłopską epopeję polski pisarz został uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury. Zawierała ona niezwykle żywy obraz życia chłopstwa pod koniec XIX wieku z jego prostotą, obrzędami, świętami, codziennymi zwyczajami, pracą na roli – uwarunkowanych rytmem przyrody i czterech pór roku.
MUZEUM REGIONALNE IM. WŁADYSŁAWA REYMONTA -muzealne eksponaty obejmują tematykę historii i kultury Lipiec i sąsiednich miejscowości. Możemy tu zobaczyć dawne stroje, tkaniny, hafty, wyposażenie wnętrz czy narzędzia używane w rolnictwie a także pamiątki związane bezpośrednio z postacią Władysława Stanisława Reymonta. Oprócz wystawy stałej muzeum oferuje również wystawy czasowe o różnorodnej tematyce. Siedzibą muzeum jest dawna manufaktura włókiennicza rodziny Winklów.
Przejazd do Rogowa
ARBORETUM W ROGOWIE– należy do grupy najcenniejszych i najbogatszych w gatunki drzew i krzewów ogrodów w Europie. W październiku istnieje możliwość zobaczenia procesu przebarwiania się klonów- “spacer po czerwonym dywanie”
przejazd do Skierniewic MUZEUM HISTORYCZNE SKIERNIEWIC – zwiedzanie z przewodnikiem

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
  • obiadu; Flaki wołowe- 18 zł, Makaron Carbonara- 35 zł,  Klasyczny schabowy panierowany + ziemniaki gotowane + zestaw surówek- 42 zł

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

19:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur