Liw i Węgrów ze słynnym lustrem Twardowskiego oraz Pałac i park w Łochowie

Liw i Węgrów ze słynnym lustrem Twardowskiego oraz Pałac i park w Łochowie

24.08.2023

 

 • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę
 • Liw, Węgrów

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Węgrowa (ok. 100 km),
Węgrów PUNKT WIDOKOWY NA RZEKĘ LIWIEC “SOWIA GÓRA”– roztacza się z niego niezwykły widok na dolinę rzeki Liwiec. Można stąd obserwować dzikie ptaki i zwierzęta oraz podziwiać piękno krajobrazu pogranicza Mazowsza i Podlasia.
Ekspozycja muzealna „WĘGRÓW – MIASTO WIELU KULTUR I RELIGII” – w Węgrowie na przestrzeni sześciu wieków mieszkali ludzie różnych religii: katolicy, protestanci, żydzi, prawosławni. Miasto pod tym względem było ewenementem w skali krajowej i europejskiej.
KOŚCIÓŁ PARAFIALNY św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy – wybudowany przez Carla Ceroniego w stylu barokowym w latach 1693-1715 wg projektu Tylmana z Gameren w miejscu wcześniejszej drewnianej kaplicy, do 1864 roku pełnił funkcje kościoła klasztornego reformatów. Znajdują się w nim liczne dzieła sztuki, w tym ostatnie kopułowe malowidło wybitnego freskanta epoki baroku Michała Anioła Palloniego; wybitne przedstawienie sceny ukrzyżowania Jezusa z Nazaretu w ołtarzu głównym dłuta Andreasa Schlutera.

Łochów – Pałac (z zewnątrz), park – spacer z przewodnikiem
przerwa na obiad
Liw 
ZAMEK W LIWIE– ruina gotyckiego zamku książęcego wzniesionego w XV w jako strażnica graniczna. Zespół zamkowy w Liwie jest jednym z najciekawszych zabytków na pograniczu podlasko-mazowieckim. Około 1429 r. mistrz Niklos zbudował dla księcia warszawskiego Janusza I Starszego zamek murowany na sztucznej wyspie wśród bagien rzeki Liwiec, przy ówczesnej granicy księstwa. Warownię dokończył jego wnuk Bolesław IV, a rozbudowała księżna Anna Mazowiecka (ok.1500 r.). Obecnie zamek jest jednym z największych muzeów broni w Polsce, prezentując w swojej kolekcji broń białą, palną i drzewcową z XV-XX w. oraz dużym zbiorem malarstwa i grafiki o tematyce batalistycznej, zawierającym dzieła m. in. Wojciecha i Jerzego Kossaków, Tadeusza Ajdukiewicza, Leona Kaplińskiego, Stefano Della Belli, Eryka Dahlberga. Wystroju wnętrz dopełniają zabytkowe meble i tkaniny.

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu Zestaw MIĘSNY: zupa pomidorowa, kotlet schabowy, ziemniaki, surówka 40 zł (płatne w biurze), 45 zł (płatne u pilota)
  Zestaw WEGETARIAŃSKI: zupa pomidorowa, pierogi z kapustą i grzybami 40 zł (płatne w biurze), 45 zł (płatne u pilota)

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

19:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur