Łódź muzyczna ze specjalnym koncertem symfonicznym “80. URODZINY ANTONIEGO WITA” oraz zwiedzanie Filharmonii Łódzkiej

Łódź muzyczna ze specjalnym koncertem symfonicznym “80. URODZINY ANTONIEGO WITA” oraz zwiedzanie Filharmonii Łódzkiej

19.04.2024

 

 

 • zwiedzanie Filharmonii Łódzkiej
 • specjalny koncert symfoniczny “80. urodziny Antoniego Wita”
 • bilety w 6 i 7 rzędzie !!!

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Łodzi (ok. 130 km),
ŁódźSpacer z przewodnikiem od Placu Wolności, Pasaż Róży. Przejście ul. Włókienniczą (dawniej ulica Kamienna)- niegdyś najgorsza ulica Łodzi z licznymi melinami, obecnie po kompleksowej rewitalizacji, wizytówka miasta. To właśnie tutaj Agnieszka Osiecka osadziła tekst piosenki “Kochankowie z ul. Kamiennej”, a Andrzej Wajda kręcił film o Władysławie Strzemińskim. Następnie przejście obok Cerkwi, Dworca Łódź Fabryczna i dalej wyremontowaną ul. Moniuszki. Ulica Piotrkowska z Aleją Gwiazd, żydowską kuczka, fortepianem Rubinsteina, pomnikiem Misia Uszatka oraz ławeczką Tuwima.
przerwa na obiad
Zwiedzanie Filharmonii Łódzkiej ŚCIEŻKĄ EDUKACYJNĄ, podczas której zwiedzający zapoznają się z ponad stuletnią historią Filharmonii i łódzkich filharmoników. Zajrzymy w niedostępne na co dzień zakamarki, zapoznamy się z archiwalnymi fotografiami, materiałami prasowymi czy cytatami. Zajrzymy również do nowego pomieszczenia, jakim jest bawialnia kulturalna dla najmłodszych. To właśnie tutaj najmłodsi pod okiem wykwalifikowanych animatorów spędzają wolny czas, podczas gdy ich rodzice cieszą się muzyką wykonywaną na żywo.
Specjalny koncert symfoniczny 80. URODZINY ANTONIEGO WITA
Wykonawcy:
Antoni Wit – dyrygent
Artur Koza – przygotowanie chóru
Chór (część żeńska) i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
PROGRAM KONCERU:
Wolfgang Amadeus MOZART – Symfonia C-dur KV 551 „Jowiszowa”- uważana za jedno z najdoskonalszych dzieł kompozytora, stanowiące ukoronowanie jego twórczości symfonicznej.
Gustav HOLST – Suita orkiestrowa „Planety” op. 32
Mars – niosący wojnę
Wenus – przynosząca ukojenie
Merkury – skrzydlaty posłaniec
Jowisz – niosący radość życia
Saturn – przynoszący starość
Uran – mag
Neptun – mistyk
– dzieło powszechnie uznawane za kompozycje, która zapoczątkowała muzykę filmową, która od wielu lat inspiruje twórców tego gatunku.
Ukończenie dzieła zajęło kompozytorowi przeszło dwa lata.
ANTONI WIT – jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów wszech czasów. Kształcił się u najlepszych: dyrygenturę studiował u Henryka Czyża (dyplom z odznaczeniem w 1967 r), a kompozycję– pod okiem Krzysztofa Pendereckiego. Umiejętności kompozytorskie zgłębiał także pod kierunkiem Nadii Boulanger w Paryżu (1967-68). Antoni Wit jest również absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Występował na najbardziej prestiżowych scenach świata, prowadząc najlepsze orkiestry globu.
Maestro Wit dokonał także rekordowej liczby nagrań (ponad 200 albumów) i jest jednym z nielicznych muzyków klasycznych, który może się poszczycić ponad pięcioma milionami sprzedanych płyt. Siedmiokrotnie nominowany do Grammy, tę prestiżową nagrodę zdobył w 2013 roku za album z kompozycjami Krzysztofa Pendereckiego. W latach 1983-2000 był głównym dyrygentem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, którą uczynił jedną z wiodących orkiestr w kraju.

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu – bez biletu na koncert, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu w trakcie wycieczki: Menu: ZESTAW MIĘSNY zupa krem z buraka gołąbki w sosie pomidorowym, ziemniaki, surówka Deser Sok; ZESTAW WEGETARIAŃSKI zupa krem z buraka ser camembert z żurawiną opiekane ziemniaki, surówka Deser Sok  – 50 zł/os
 • biletu na koncert “80. urodziny Antoniego Wita” – 42 zł/os 

Wyjazd:

09:00- Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

23:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur