Łódź i opera “Człowiek z manufaktury” w Teatrze Wielkim

Łódź i opera “Człowiek z manufaktury” w Teatrze Wielkim

10.05.2025

 

 

  • zwiedzanie Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu Izraela Poznańskiego
  • opera “Człowiek z manufaktury w Teatrze Wielkim
  • bilety w I strefie – rzędy IV – VII!!!

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Przejazd do Łodzi (130 ok)
Łódźspacer z przewodnikiem: Plac Wolności, słynne łódzkie podwórka (pasaż Róży, Narodziny Dnia), kamienice, Manufaktura oraz famuły, czyli domy mieszkalne dla robotników fabryki. Przewodnik podczas oprowadzania będzie nawiązywać do przeszłości Łodzi oraz do czasów obecnych.
PAŁAC IZRAELA POZNAŃSKIEGO – obecnie siedziba Muzeum Miasta Łodzi mieści się w dawnym pałacu rodziny Poznańskich, jednego z najbogatszych rodów fabrykanckich Łodzi XIX wieku. Monumentalna rezydencja jest najbardziej rozpoznawalnym budynkiem, wizytówką miasta i świadectwem XIX-wiecznej historii Łodzi, która z małej osady w kilkadziesiąt lat stała się centrum przemysłu włókienniczego Królestwa Polskiego.
Przerwa na obiad, czas wolny na terenie Manufaktury.
TEATR WIELKI W ŁODZI- opera „Człowiek z Manufaktury” z muzyką Rafała Janiaka to opowieść sięgająca do burzliwych wydarzeń w dziejach wielokulturowej łódzkiej metropolii. Pierwszy akt przedstawia epizody z życia XIX-wiecznego fabrykanta Izraela Poznańskiego nazywanego królem bawełny oraz sięga do ważnego wydarzenia, jakim był strajk powszechny robotników przeciwko fabrykantom w 1892 roku (tzw. bunt łódzki). Akcja II aktu toczy się około 100 lat później, na przełomie XX i XXI wieku. Przedstawia działania powojennego dyrektora Zakładów Przemysłu Bawełnianego “Poltex” po upadku PRL-u, proces związany z likwidacją fabryki i wizję przyszłości tego miejsca, znanego obecnie w Europie jako łódzka Manufaktura. Tło historyczno – polityczno – ekonomiczne jest jednak pretekstem do opowieści o: losach mieszkańców Łodzi i metafizycznych doznaniach człowieka w obliczu śmierci, ponadczasowej walce dobra ze złem. Czas trwania opery wynosi około 2,45 godz.
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu – bez biletu na koncert, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
  • obiadu w trakcie wycieczki:
    MENU MIĘSNE: zupa pomidorowa z makaronem, karczek pieczony w sosie, ziemniaki, surówka, lemoniada cytrynowa
    MENU WEGETARIAŃSKIE: zupa pomidorowa z makaronem (wege), placki ziemniaczane z warzywnym ratatouille, lemoniada cytrynowa
    Cena: 55 zł
  • biletu do teatru – 64 zł/os 

Wyjazd:

10:00- Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

23:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur