Łódź i “Ziemia Obiecana” w Teatrze Wielkim. Balet inspirowany powieścią Reymonta i filmem Wajdy

Łódź i “Ziemia Obiecana” w Teatrze Wielkim. Balet inspirowany powieścią Reymonta i filmem Wajdy

24.02.2023

 

 

 • “Ziemia Obiecana” w Teatrze Wielkim
 • zwiedzanie Pałacu Herbsta i Pałacu Poznańskiego
 • najlepsze miejsca w teatrze

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Łodzi (ok. 130 km),
ŁódźPAŁAC HERBSTA– neorenesansowa willa wybudowana prawdopodobnie według projektu Hilarego Majewskiego w latach 1875–1877, w której zamieszkała najstarsza córka Karola Scheiblera – Matylda Zofia – z mężem Edwardem Herbstem. Historia Pałacu nierozerwalnie związana jest nie tylko z losami rodziny Herbstów i Scheiblerów, lecz także z dziejami Księżego Młyna, czyli dawnej osady przemysłowej. Położone nad rzeką Jasień tereny były obszarem, na którym powstało potężne przedsiębiorstwo włókiennicze Scheiblerów. Miało ono fundamentalne znaczenie dla rozwoju przemysłu włókienniczego w Łodzi. Wnętrza Pałacu Herbsta pojawiają się również w filmie Andrzeja Wajdy “Ziemia obiecana” w scenie modlitwy łódzkich Żydów. Jednym z trójki modlących się jest kupiec Grunspan (Stanisław Igar).
Spacer ulicą Piotrkowską, gdzie zobaczymy miejsce, w którym Władysław Reymont zbierał materiały do napisania “Ziemi Obiecanej”. Ponadto Aleja Gwiazd, ławeczka Rubinsteina, Kamienica pod Gutenbergiem
PAŁAC POZNAŃSKIEGO – MUZEUM MIASTA ŁODZI Siedziba Muzeum Miasta Łodzi mieści się w dawnym pałacu rodziny Poznańskich, jednego z najbogatszych rodów fabrykanckich Łodzi XIX wieku. Monumentalna rezydencja jest najbardziej rozpoznawalnym budynkiem, wizytówką miasta i świadectwem XIX-wiecznej historii Łodzi, która z małej osady w kilkadziesiąt lat stała się centrum przemysłu włókienniczego Królestwa Polskiego.
przerwa na obiadokolację
Teatr Wielki – balet w dwóch aktach – “ZIEMIA OBIECANA”
Gray Veredon, nowozelandzki choreograf, zauroczony Łodzią, filmem Andrzeja Wajdy i powieścią noblisty Reymonta stworzył jedyny i niepowtarzalny balet.
Obrazy starej Łodzi, życie jej mieszkańców i losy powieściowych bohaterów przeplatają się w nim w rytmie wyznaczonym przez fabryczne maszyny, podkreślając oryginalność klimatu „miasta prządek”.
To niezwykle oryginalny spektakl teatralny, w którym nie da się nie poczuć rytmu pulsującego życiem miasta fabrykanckich fortun, pałacowego przepychu i dramatów zwykłych ludzi.
Veredon pozostał wierny Reymontowi. Zachował najważniejsze wątki powieści. Poznajemy historię Anki, nieszczęśliwie zakochanej w Karolu, jego romans z Lucy Zukerową, intrygi konkurentów, prostackiego Müllera.
Głównym bohaterem spektaklu pozostaje jednak miasto, a przede wszystkim bezimienni twórcy jego potęgi: tkaczki, farbiarze, łódzcy robotnicy.
Ziemia obiecana Graya Veredona to głęboko poruszający spektakl, poświęcony tożsamości kulturowej Łodzi.
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu – bez biletu na spektakl, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu w trakcie wycieczki: ZESTAW MIĘSNY: zupa krem z buraka, grillowana z pieca pierś z kurczaka, ziemniaki gotowane, surówka z marchewki, Deser: mus owocowy, Sok – 40 zł/os (płatne w biurze), 45 zł/os (płatne u pilota) lub ZESTAW WEGETARIAŃSKI: zupa krem z buraka, ser camembert z żurawiną, opiekane ziemniaki, surówka, Deser: mus owocowy, Sok 40 zł/os (płatne w biurze), 45 zł/os (płatne u pilota)
 • biletu na spektakl “Ziemia obiecana” – 60 zł/os 

Wyjazd:

08:30- Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

23:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur