...

ZŁOTY LUBLIN ze zwiedzaniem Teatru Starego w Lublinie i przedstawieniem „Lear”

ZŁOTY LUBLIN ze zwiedzaniem Teatru Starego w Lublinie i przedstawieniem „Lear”

06.04.2024

 

  • Teatr Stary w Lublinie – zwiedzanie
  • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę
  • „Lear” z Andrzejem Sewerynem w roli głównej

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Lublina (ok. 190 km),
Lublin – ZŁOTY POLSKI. W 100. ROCZNICĘ REFORMY WALUTOWEJ WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO -wystawa na Zamku Lubelskim przybliża złotego nie tylko w odniesieniu do dwudziestolecia międzywojennego, ale także ukazuje jego początki oraz miejsce w systemie monetarnym Rzeczypospolitej szlacheckiej i w czasach zaborów. Jego dzieje ilustrują monety (w tym kilka ich skarbów) oraz pieniądze papierowe, uzupełnione o ryciny z przedstawianiem władców Polski, reprodukcje map z epoki, fotografie, rachunki i opakowania po towarach. Zwiedzając ekspozycję będzie można dowiedzieć się m.in: kiedy i dlaczego naradził się złoty polski; co decydowało o jego rozwoju i jakie czynniki przyczyniały się do jego upadku; dlaczego złoty polski został zniesiony przez zaborców i co sprawiło, że odrodził się po odzyskaniu niepodległości; jak zmieniała się siła nabywcza złotego w ciągu wieków. Przybliżona zostanie także postać Władysława Grabskiego oraz istota jego reformy.
Zwiedzanie z przewodnikiem Teatru Starego w Lublinie TEATR STARY W LUBLINIE – pierwszy spektakl przy ulicy Jezuickiej został odegrany 20.10.1822 r. Jednym z pierwszych przedstawień była inscenizacja Króla Leara Williama Shakespeare’a. Teatr ma swoją siedzibę w późnoklasycystycznym gmachu, będącym najstarszym, obok krakowskiego Starego Teatru, obiektem tego rodzaju w Polsce. Szczególny zachwyt wzbudza jego elewacja przyozdobiona charakterystycznymi płaskorzeźbami gryfów i masek. W teatrze debiutował Ludwik Solski, w 1866 r wystąpił słynny tragik murzyński Ira Aldrige. Występowali tu też znani aktorzy żydowscy: m.in. Rachela i Ida Kamińskie, Zygmund Turkow, Symche Natan, Aleksander Granach.
Spacer z przewodnikiem rozpoczyna się na Wzgórzu Zamkowym, skąd po wizycie w Muzeum Narodowym udamy się w podróż przez wieki po Lublinie… Do „koziego grodu” wejdziemy traktem królewskim przez Bramę Grodzką, której najstarsza część pamięta czasy Kazimierza Wielkiego. ARCHIKATEDRA LUBELSKA– dawny kościół jezuicki, wybudowany w latach 1586-1604, według projektu włoskich architektów Jana Marii Bernardoniego i Józefa Bricciego, w stylu barokowym.
Podczas zwiedzania zobaczymy niezwykłą Zakrystię Akustyczną, gdzie stojąc po przeciwnych rogach można porozmawiać ze sobą szeptam a kolumny namalowane na sklepieniu… potrafią się poruszać. Zwiedzimy także Skarbiec
WYSTAWA STAŁA W TEATRZE STARYM W LUBLINIE powstała w październiku 2022 roku na czterech piętrach foyer (winda) z okazji jubileuszu dwustulecia istnienia tego miejsca i opowiada jego historię. Każdemu piętru przypisano nadano inny motyw przewodni i inny kolor. Reżyserką wystawy jest Justyna Łagowska.
przerwa na obiad
Teatr Stary: „LEAR” z Andrzejem Sewerynem w roli głównej- esej aktorski na podstawie Williama Szekspira. Chcemy opowiedzieć o Learze w osobliwy sposób. Widzimy go po śmierci jak ciągle słyszy głosy córek i błazna. Lear musi jeszcze raz zmierzyć się ze swoim Losem. Jeszcze raz przeżyć tragedię swojego życia. To powtórne wypełnienia swojego Losu jest gorzkim wspomnieniem, wejściem w dialog z Gonerylą, Reganą, Kordelią, Błaznem i z samym sobą.„Lear” to niezwykły spektakl, którym Andrzej Seweryn porusza serca publiczności swoją niezwykłą interpretacją postaci szekspirowskiego bohatera. Seweryn wprowadza widza w świat tragedii, gdzie potęga emocji i dramatyzm górują nad każdym ujęciem. Odkrywa on w Learze nie tylko władczego i aroganckiego monarchę, ale także człowieka dotkniętego bólem, tęsknotą i samotnością.
czas trwania 1 godz. 15 min

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane).  W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
  • biletu na spektakl Lear – 100 zł/os
  • obiadu: ZESTAW MIĘSNY: – zupa jarzynowa na wywarze warzywnym – roladka schabowa z boczkiem, cebulą, ogórkiem w sosie pieczeniowym, kopytka – zestaw surówek – woda z miętą i cytryną na stołach
    ZESTAW WEGETARIAŃSKI – zupa jarzynowa na wywarze warzywnym – placki ziemniaczane z sosem grzybowym – woda z miętą i cytryną na stołach
    Cena: 50 zł/os

Wyjazd:

07:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.