ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:
Wyjazd z Warszawy, przejazd do Lublina(ok. 170 km),
Lublin – KAPLICA TRÓJCY ŚWIĘTEJ– jest jednym z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie. Doskonałe zespolenie gotyckiej architektury z bizantyńsko-ruską polichromią wnętrza czyni z niej zabytek unikatowy w skali międzynarodowej.
PONAD GRANICAMI Tamara Łempicka– kolekcja, na którą składa się dwanaście płócien oraz sześć prac na papierze, ma ogromną wartość merytoryczną dla wielbicieli twórczości artystki ze względu na jej przekrojowy charakter, reprezentujący wszystkie okresy twórczości malarki – począwszy od lat 20., a skończywszy na latach 70. XX wieku.– a także wszystkie style: od portretów przez akty i martwe natury po pejzaże. Pełen rozrzut od najsłynniejszych kubistyczno-geometryczno-dekoracyjnych prac art déco przez rozmazane, pełne światła widoki, weneckie place i kanały, po późne malowane szpachlą abstrakcje. Na wystawie w Muzeum Narodowym w Lublinie znajdują się także pochodzące z różnych lat zdjęcia Łempickiej m.in. jej samej w słynnej fioletowej kreacji, a także jej domu Tres Bambus w Cuernavace w Meksyku.
zwiedzanie miasta z przewodnikiem Wzgórze Zamkowe, trakt królewski od Bramy Grodzkiej do Placu po Farze, Bazyliki ojców Dominikanów,
Trybunału Koronnego, kamienic na Rynku, Archikatedry, Bramy Krakowskiej, Nowego Ratusza w kierunku Placu Litewskiego
WYSTAWA “LUBLIN. PAMIĘĆ MIEJSCA” to wystawa poświęcona wielokulturowemu, przedwojennemu Lublinowi,
Wystawa została zbudowana jak wnętrze archiwum, dlatego ważnym elementem tworzącym jej charakter są metalowe regały z tysiącami segregatorów. Integralną część wystawy stanowi kilkanaście stanowisk komputerowych, pozwalajacych na przeglądanie zawartości baz danych (ikonografii, Historii Mówionej, tekstów). Przechodząc przez wystawę, oglądamy setki zdjęć, słuchamy wykreowanych dźwięków przedwojennego miasta. Jednocześnie, w ułożonych na półkach segregatorach, możemy przeczytać informację o konkretnych domach i ulicach. Pierwsza część wystawy, opowiadająca o życiu Żydów w Lublinie (do 1939 roku), kończy się w miejscu, gdzie prezentowana jest makieta Lublina. Druga część wystawy jest poświęcona pamięci o zagładzie społeczności żydowskiej w Lublinie. Jest to też opowieść o Sprawiedliwych – tych, którzy ratowali Żydów. Ma ona formę instalacji artystycznej. Siedzibą muzeum jest Brama Grodzka, będąca kiedyś przejściem z dzielnicy chrześcijańskiej do nieistniejącego już miasta żydowskiego
przerwa na obiad
Powrót do Warszawy
UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!