Mazury, Mazury, Mazury…

Mazury, Mazury, Mazury…

13-14.05.2023

 • 2 rejsy katamaranami po jeziorach mazurskich
 • wszystkie bilety wstępu w cenie
 • Park Wodny Tropicana (dla chętnych)

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

DZIEŃ 1

Wyjazd z Warszawy, przejazd do portu Ruciane Nida (ok. 200 km),
Ruciane Nida REJS KATAMARANEM FARYJ IV DO MIKOŁAJEK–  jest to największy i najszybszy katamaran pasażerski na Mazurach.
Trasa: Ruciane Nida -Jezioro Śniardwy- Mikołajki (J. Guzianka Wielka, Śluza Guzianka, J. Bełdany, J. Mikołajskie, Przeczka, J. Śniardwy z widokiem na wyspy Pajęcza i Czarcia)
przerwa na obiad
MUZEUM REFORMACJI POLSKIEJ– powstało w 1973 r, aż do 2009 r było jedyną tego typu placówką na terenie Polski. Muzeum posiada unikatowy i jedyny w swoim rodzaju zbiór zabytków piśmiennictwa i drukarstwa polsko – ewangelickiego na Mazurach.
spacer z pilotem
WIEŻA WIDOKOWA w Mikołajkach przy kościele św. Mikołaja- jest bardzo młodą budowlą, prace nad jej wzniesieniem rozpoczęto w 1998 r. Z racji położenia na niewielkim wzgórzu, wybudowano wysoką na 40 m wieżę. Ze szczytu, można podziwiać panoramę miasta, a także jeziora Śniardwy, Mikołajskiego, Tałty oraz ornitologiczny rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno.
FOLWARK ŁUKNAJNO- 2 wieże widokowe. Dojście ok. 200 m
PARK WODNY TROPICANA (DLA CHĘTNYCH – za dodatkową opłatą) mieszczący się w Hotelu Gołębiewski, tuż nad brzegiem jeziora Tałty. Do dyspozycji Gości : baseny kryte, sauny (parowa, suche oraz śnieżno – lodowa), jacuzzi, jaskinia solna, tężnie solankowe.
zakwaterowanie w hotelu
obiadokolacja

DZIEŃ 2

śniadanie, wykwaterowanie
TWIERDZA BOYEN – twierdza w Giżycku należy do najlepiej zachowanych XIX-wiecznych założeń obronnych w Polsce i jest doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej.
REJS KATAMARANEM “3 JEZIORA- 3 KANAŁY”– rejs zaczyna się od jeziora Niegocin, trzeciego, co do wielkości w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Następnie wpływamy w Kanał Łuczański zwany też Giżyckim. Kanał łączy jezioro Niegocin z kompleksem jeziora Mamry, uznawanego za drugie, co do wielkości, w Polsce. Kanał ma długość 2130 m i głębokość 1,9 m. Przechodzi praktycznie przez centrum Giżycka, najpierw pod mostem kolejowym, następnie mija most obrotowy, a dalej – pod kładką dla pieszych i jeszcze dwoma mostami drogowymi. Z kanału wypływamy na zatokę Tracz i jezioro Kisajno, stanowiące najdalej na południe wysunięty akwen kompleksu jeziora Mamry. Wszystkie wyspy na jeziorze Kisajno są rezerwatem przyrody i nie wolno do nich przybijać. Na wyspach gniazdują rzadkie gatunki ptaków (m.in. bocian czarny, czapla siwa i biała, łabędzie, łyska, perkoz i wiele innych). Z jeziora Kisajno wpływamy na krótki, mierzący około 250 m, Kanał Piękna Góra, noszący swą nazwę od znajdującej się tu osady. Pod mostem drogowym przepływamy na jezioro Tajty (powierzchnia 2,65 km 2 , największa głębokość – 34 m), Przepłyniemy wschodnią część jeziora, a następnie wpłyniemy na Kanał Niegociński.
przerwa na obiad

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • 1 nocleg w pokoju 2 osobowym w hotelu
 • wyżywienie: obiadokolację i śniadanie
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 98 zł/os
 • wstępu do Parku Wodnego Tropicana – 70 zł/os
 • obiadów w trakcie wycieczki – obiad 2. dnia – filet z sandacza, sos, frytki, surówka – 50 zł/os płatne w biurze, 55 zł/os płatne u pilota
 • dopłaty do pokoju 1 – osobowego – 200 zł/os

Wyjazd:

06:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur