ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych
przejazd do Nidzicy (170 km)
KAMIEŃ TATARSKI– największy na Mazurach głaz narzutowy pozostawiony przez ustępujący lodowiec. Głaz ma 19 m obwodu i ponad 2 m wysokości. Jego długość wynosi 6,5 m a szerokość 4 m. Na powierzchni głazu umieszczono kamienną kulę. Wg. legendy to pamiątka z 1656 r., kiedy pod Nidzicę zapędzili się walczący w polskiej służbie Tatarzy.
ZAMEK W NIDZICY– wybudowany na początku XV w w stylu gotyckim jako siedziba prokuratora krzyżackiego. Jest to największy pokrzyżacki zamek rezydencjalno – obronny na Mazurach. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem rozpoczynamy od ekspozycji historycznej „Z dziejów Ziemi Nidzickiej”, mieszczącej się w czterech salach zamkowego przyziemia. W pierwszej sali znajdują się eksponaty ukazujące najstarszą historię Prusów, zamku i miasta. Druga sala to zdjęcia Nidzicy – Neidenburga sprzed I i II wojny światowej, piękne kafle mazurskie oraz wydawnictwa religijne pisane gotykiem, adresowane do Mazurów. Trzecia sala nazywana zbrojownią mieści kopie uzbrojenia piechoty chłopskiej i rycerstwa z okresu bitwy pod Grunwaldem. „Sala Rycerska” to dawna kancelaria wójta, kaplica i refektarz- znajdujemy tu piękne XV wieczne polichromie oraz gotyckie sklepienie. Zwiedzanie zamku kończymy wizytą na sali widokowej. Sala widokowa to dawny krzyżacki spichlerz z pięknym starym obelkowaniem drewnianym i gankami wartowniczymi oraz z panoramą na miasto, zamek i okolicę.
REZERWAT RZEKI ŁYNY- trasa piesza około 2,5 km Rezerwat Rzeki Łyny to położony w głębokim wąwozie źródliskowy obszar, z którego wypływa wiele strumieni dających początek Łynie. Miejsce jest tak malownicze, jak doliny górskich potoków. Głównym celem założenia rezerwatu było zachowanie obszaru źródliskowego Łyny – największej rzeki województwa warmińsko/mazurskiego. Rezerwat to rozległa, urocza dolina z licznymi bocznymi wąwozami i dolinkami o stromych zboczach. Z tych właśnie zboczy, ze znajdujących się tam źródeł wysiękowych, wypływają dziesiątki strumyków, dających początek Łynie.
przerwa na obiad
Rezerwat Przyrody KONIUSZANKA II- utworzony dla ochrony lasów położonych na styku strefy pojeziernej . Przez teren rezerwatu częściowo przebiega wykonana w 1996 roku ścieżka edukacyjna mająca charakter zamkniętej pętli o długości ok. 2,5 km. Rezerwat obejmuje niezwykle malowniczy, przełomowy odcinek rzeki Koniuszanki
Wyjazd w drogę powrotną.
UWAGA: Przydział pokoi w hotelu i miejsc w autokarze wg kolejności wpłaty. Rozkład miejsc w autokarze jest przykładowy i może ulec zmianie. Informujemy o możliwości wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!