Niedziela Palmowa na Kurpiach z Biesiadą Kurpiowską

Niedziela Palmowa na Kurpiach z Biesiadą Kurpiowską

24.03.2024

 

 

  • BIESIADA KURPIOWSKA obiad w cenie!!!
  • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę
  • MUZEUM KURPIOWSKIE

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Łysych (ok. 180 km),
Łyse– w 1969 r. odbył się pierwszy na tych ziemiach konkurs Wielkanocnych Palm. Niedziela Palmowa w Łysych to niesamowicie barwne wydarzenie, które powinien zobaczyć każdy.
W programie Procesja i Msza Święta (dla chętnych). Wydarzeniu towarzyszy jarmark, na którym można zakupić regionalne specjały oraz rękodzieło wykonane przez okolicznych mieszkańców. W czasie wycieczki przewidziany jest czas wolny na zakupy.
WachBIESIADA KURPIOWSKA– tradycyjna kuchnia kurpiowska (MIĘSNA). Wszystkie dania są zrobione według zasad tradycyjnej kuchni kurpiowskiej, z naturalnych produktów i oparte o przepisy zawarte w „Biesiadzie kurpiowskiej” Laury Bziukiewicz. Podczas biesiady będzie okazja posmakować wielu kurpiowskich specjałów, poznać sposoby ich wykonywania ORAZ dowiedzieć się jak kiedyś Kurpie się odżywiali. – W CENIE WYCIECZKI
MUZEUM KURPIOWSKIE– Muzeum Kurpiowskie w Wachu jest prywatną placówką założoną i prowadzoną przez Zdzisława i Laurę Bziukiewicz. W muzeum zgromadzone są przedmioty pochodzące z Kurpi Zielonych, obrazujące dawną materialną kulturę tego regionu. Zbiory w Muzeum Kurpiowskim w Wachu zostały podzielone na tematyczne działy: Tkactwo , Bursztyniarstwo , Stolarstwo , Szewstwo, Plecionkarstwo , W domu , W zagrodzie , Bartnictwo , Strój , Stajnia, Rzemiosło i Leśny. Uzupełnia je także Biblioteka Kurpiowska o tematyce regionalnej i bursztyniarskiej, z licznym „białymi krukami”.
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na zakup regionalnych specjałów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • BIESIADA KURPIOWSKA – obiad złożony z tradycyjnych dań kuchni regionalnej (mięsny)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur