Nieznane Polesie – z wizytą w jedynym na świecie muzeum rzeźbiarza Augusta Zamoyskiego

Nieznane Polesie – z wizytą w jedynym na świecie muzeum rzeźbiarza Augusta Zamoyskiego

02.03.2024

 • Jabłoń – nieznane Polesie
 • Muzeum Augusta Zamoyskiego

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Romanowa (ok. 200 km),
RomanówMUZEUM JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO- to jedna z atrakcji Polesia, szczególnie dla miłośników historii, sztuki i literatury. To właśnie w liczącej ok. 120 mieszkańców wsi Romanów polski pisarz spędził wiele lat swojego dzieciństwa pod opieką swoich dziadków, gdzie zaczął przejawiać pierwsze zainteresowania literaturą. Kraszewski był niezwykle płodnym pisarzem. W ciągu 57 lat swojej twórczości napisał aż 232 powieści, ok. 150 nowel i opowiadań oraz ponad 20 prac historycznych. Najważniejsze powieści Kraszewskiego to “Stara Baśń”, “Chata za wsią”, “Saskie ostatki” czy “Zygmuntowskie Czasy”. W Muzeum Kraszewskiego w Romanowie podziwiać można oryginalne wydania dzieł pisarza z XIX wieku. Znajdują się tu niemal wszystkie książki z wyjątkowo bogatego dorobku Kraszewskiego. Na szczególną uwagę zasługują rękopisy, które zachowały się dzięki rodzinie pisarza. Warto wspomnieć również o rysunkach, akwarelach i obrazach Kraszewskiego, jak również interesujących fotografiach i dokumentach rodzinnych
Jabłoń – MUZEUM AUGUSTA ZAMOYSKIEGO– “Gdziekolwiek bym pracował, to rzeźba moja jest zawsze polska” nowa siedziba jedynego na świecie Muzeum Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu została otwarta 23.05.2021 r. Muzeum gromadzi pamiątki, wspomnienia osób pamiętających artystę oraz opracowania naukowe. Zwiedzający mają możliwość poznania życia artysty na podstawie listów, zdjęć, dokumentów folwarcznych i szkiców, znalezionych na strychu czworaka w Jabłoniu. W pamięci mieszkańców Jabłonia był nieprzerwanie obecny nie tylko jako właściciel majątku, lecz także jako wyjątkowy artysta.
przerwa na obiad
KRYPTY w kościele pw św. Tomasza z Villanova. w Jabłoniu- spoczywają tutaj hrabia Tomasz Zamoyski, który był głównym pomysłodawcą budowy kościoła oraz właścicielem okolicznych dóbr, jego leśniczy Franciszek Mazurek i syn leśniczego Aleksander – kierowca rajdowy tragicznie zmarły w USA.
CMENTARZ parafialny w Jabłoniu– pochowani są na nim m.in żołnierze polegli w zwycięskiej bitwie z Armią Czerwoną pod Jabłoniem w 1939 r.

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu
  ZESTAW OBIADOWY W FORMIE BUFETU
  – zupa krem z cukini
  – trzy rodzaje pierogów roślinnych
  – kotlet schabowy
  – ziemniaki,
  – dwa rodzaje surówki
  – kompot, woda
  Cena: 35 zł/os
  Obiad będzie serwowany w Sali Konferencyjnej w budynku Biblioteki Publicznej w Jabłoniu

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur