Podróż w świat sztuki: Alchimowicz, Malczewski i Brandt + wystawa wybitnego artysty ANISHA KAPOORA w Orońsku

Podróż w świat sztuki: Alchimowicz, Malczewski i Brandt + wystawa wybitnego artysty ANISHA KAPOORA w Orońsku

04.02.2023

 

 • wystawa wybitnego artysty ANISHA KAPOORA
 • Alchimowicz, Malczewski i Brandt

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Białobrzeg (ok. 75 km),
BiałobrzegiŁaweczka Przybory– upamiętnienie wspaniałego artysty, mieszkającego nad Pilicą w Pacewie i bywającego w Białobrzegach.
OrońskoCENTRUM RZEŹBY POLSKIEJ– zespół podworski, należący niegdyś do rodziny Józefa Brandta.
Część historyczna z ekspozycją XIX-wiecznych wnętrz dworskich prezentowana jest w pałacu Józefa Brandta. Jest to również miejsce spotkań artystów z całego świata.
WYSTAWA KAPOORA– jest pierwszym w Polsce pokazem prac jednego z mistrzów współczesnej rzeźby.
Na wystawę składają się enigmatyczne rzeźby w kamieniu. Te potężne, opracowane rzeźbiarsko bloki kamienne wykonane z granitu, marmuru, wapienia oraz onyksu pokazują osobisty język sztuki Kapoora na przestrzeni jego dwudziestopięcioletniej, niezwykle zróżnicowanej i nowatorskiej twórczości.
Anish Kapoor urodził się w Bombaju w 1954 roku, od 1973 roku mieszka i pracuje w Londynie, gdzie studiował sztukę. Uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych artystów swojej generacji, a międzynarodową sławę przyniosły mu monumentalne rzeźby, z których wiele stało się punktami orientacyjnymi czy symbolami znanymi na całym świecie.
RadomMUZEUM IM. JACKA MALCZEWSKIEGO – na stałej wystawie będzie się można zapoznać z przeszłością królewskiego Radomia, obejrzeć relikty murów miejskich i makietę średniowiecznego miasta. Ozdobą zbiorów jest najbogatsza w Polsce ekspozycja obrazów Jacka Malczewskiego.
Stara Błotnica – Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy – Kościół oriento­wany, w stylu późnego baroku, zdobiony polichromiami wykonanymi przez artystę malarza Kazimierza Alchimowicza w latach 1909-1910. W głównym ołtarzu znajduje się namalowany na desce obraz Matki Bożej Pocieszenia. Od XVII w. istnieją niezbite dowody na kult obrazu. Czczony jest do dziś pod tytułami Matka Boska Błotnicka, Pani i Królowa Ziemi Radomskiej, Matka Boża Pocieszenia.
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu w trakcie wycieczki: 
  danie mięsne: zupa pomidorowa z makaronem, medalion z kurczaka, ziemniaki, surówka- 40 zł/os (płatność w biurze), 45 zł/os (płatność u pilota)

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur