Dworki i pałace Kielecczyzny

Dworki i pałace Kielecczyzny

24.02.2024

  • Muzeum Hammonda
  • wszystkie wstępy w cenie

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Oblęgorka (ok. 190 km),
Oblęgorek–  PAŁACYK HENRYKA SIENKIEWICZA Muzeum znajduje się w pałacyku, który wraz z majątkiem ziemskim Henryk Sienkiewicz otrzymał od społeczeństwa polskiego w 1900 r. z okazji 25-lecia swojej pracy artystycznej.
KielceMUZEUM NARODOWE znajduje się w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich i jest najcenniejszym zabytkiem architektury Kielc. Jednocześnie jest to jedyna w Polsce tak doskonale zachowana rezydencja epoki Wazów. Obecnie są tu prezentowane: Wnętrza zabytkowe XVII-XVIII w.-wysokiej klasy meble, takniny, obrazy, rzemiosło z XVII i XVIII w.
Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego – ekspozycja pamiątek związanych z legionową przeszłością Kielc.
Galeria Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej – jedna z najlepszych w kraju ekspozycji malarstwa polskiego od XVII do połowy XX wieku.
Gabinet Numizmatyczny.
DWOREK LASZCZYKÓW należy do najcenniejszych zabytków Kielc nie tylko z racji ponad dwustuletniej historii (1788), ale przede wszystkim ze względu na fakt, że jest ostatnim drewnianym obiektem tego typu na terenie miasta.
przerwa na obiad
MUZEUM HAMMONDA  zaprasza wszystkich chętnych na krótką lekcję historii łączącej muzykę z techniką, opowieść o życiu Laurensa Hammonda, jego twórczości i wynalazku, który zmienił światową scenę muzyki rozrywkowej. Wystawa została podzielona na kilka modułów tematycznych: Historia, Hammond w Polsce, Hammond na świecie, Strefa dźwięku, Hammond Club, Leslie, Mój Hammond. Jedna z sal została nazwana imieniem Andrzeja Zielińskiego (Skaldowie). Na wystawie stałej instrumentów można zobaczyć: 61 modeli organów, 27 modeli zegarów, 1 stolik do brydża, 1 grające schody

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
  • obiadu – OBIAD TURYSTYCZNY – zupa + II danie + deser (napoje płatne dodatkowo) Cena: 45 zł/ osoba

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur