Szlakiem legend i wierzeń świętokrzyskich

Szlakiem legend i wierzeń świętokrzyskich

13.04.2024

 

 

 • Park Legend
 • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę
 • Łysa Góra i Święty Krzyż

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Nowej Słupi (ok. 190 km),
Nowa Słupia – PARK LEGEND– to miejsce wyjątkowe na mapie województwa świętokrzyskiego, ale i całej Polski.
Góry Świętokrzyskie skrywają sporo tajemnic, które przekazywane są w legendach i podaniach ludowych. Poznamy je podczas wędrówki po ścieżce edukacyjnej w Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. Podczas zwiedzania towarzyszyć nam będzie wirtualny narrator Emeryk, którego postać jest również legendarna. O jej losach dowiemy się podczas wędrówki przez świat magii, przyrody, królów i duchów. Ścieżka podzielona jest na kilka sal, w których poznajemy kolejne legendy, a wśród ich bohaterów pojawiają się Cyklopi, Czarownice Świętokrzyskie, Dąbrówka, Emeryk i św. Jeleń, Gołoborze, Halina Krępianka, poznamy legendę o Powstaniu Kielc, Widmie Husarza na zamkowych murach, Nurku, ale też Legendy Chęcińskie i te o Łysej Górze, Zbóju Madeju, Pielgrzymie i oczywiście o Sabatach Czarownic oraz Wacławku – założycielu Świętej Katarzyny.
Na zakończenie zwiedzania możemy skorzystać z symulatora lotu na miotle! Dzięki wykorzystaniu specjalnych foteli, które odwzorowują ruchy lotu oraz goglom VR możemy poczuć się jak wiedźma, która leci nad Łysogórami.
przejazd na Święty Krzyż
przerwa na obiad
ŁYSA GÓRA– miejsce kultu. W czasach pogańskich modlono się tutaj do potrójnego Bożyszcza – Świta, Poświta i Pogody. Na północnym zboczu wzniesienia z platformy widokowej roztacza się widok na gołoborze, Dolinę Dębniańską i najstarszy polski rezerwat przyrody – Chełmową Górę.
ŚWIĘTY KRZYŻ – najstarsze polskie sanktuarium, słynące z relikwii drzewa Krzyża Świętego. W programie- zwiedzanie z przewodnikiem przepięknego klasycystycznego kościoła pw. Św. Trójcy z obrazami Franciszka Smuglewicza, najstarszych gotyckich krużganków klasztornych, Muzeum Misyjnego Ojców Oblatów.
przejazd do Św. Katarzyny
ŹRÓDEŁKO ŚW. FRANCISZKA Kapliczka Świętego Franciszka i znajdujące się obok źródełko jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w sercu Gór Świętokrzyskich. Woda w źródełku, według miejscowych wierzeń, ma moc leczenia oczu. Legenda mówi, że moc ta pochodzi od łez wylanych przez dziewczynę opłakującą utratę siostry.
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane).  W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu: ZESTAW MIĘSNY: zalewajka świętokrzyska z jajkiem sadzonym, pieczony schab w sosie własnym, ziemniaki gotowane, surówka, woda z cytryną w dzbankach
  ZESTAW WEGETARIAŃSKI: zalewajka wege, placki ziemniaczane, sos z grzybów leśnych (borowik, podgrzybek, maślak), zestaw surówek, woda z cytryną w dzbankach
  Cena: 50 zł/os

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

19:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur