Płock – nowy program

Płock – nowy program

18.11.2023

 

 

  • nowy program: Muzeum Diecezjalne, Małachowianka
  • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Przejazd do Płocka (ok 120 km)

Płock MUZEUM DIECEZJALNE – jest jednym z najstarszych muzeów kościelnych w Polsce. Powstało w 1903 roku z inicjatywy księdza A.J. Nowowiejskiego, późniejszego arcybiskupa. Obecnie zajmuje dwa budynki: tzw „stare muzeum” mieści się w sąsiadującym z katedrą obiekcie, zaprojektowanym przez Stefana Szyllera, druga część zbiorów od 2008 roku znajduje się w dawnym opactwie benedyktynów. Muzeum prezentuje bardzo różnorodne eksponaty – od sztuki złotniczej po rzeźbę i malarstwo.
MAŁACHOWIANKA– uznane jest za najstarszą w Polsce szkołę, działającą nieprzerwanie od 1180 roku. Do dziś zachowało się pochodzące z XIII w. skrzydło szkoły z XV – wieczną gotycką wieżą, w której znajduje się obserwatorium astronomiczne. W szkole znajduje się MUZEUM SZKOLNE z reliktami architektury romańskiej i gotyckiej. Wśród znamienitych uczniów tej szkoły byli m.in. Ignacy Mościcki – Prezydent II RP i Tadeusz Mazowiecki – pierwszy Premier III RP, podróżnik Tony Halik czy Jan Zumbach – dowódca legendarnego Dywizjonu 303.
spacer po mieście – m.in Bazylika Katedralna
przerwa na obiad
SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO– miejsce pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem: Jezu, ufam Tobie. W 1986 roku podczas badań archeologicznych prowadzonych na dziedzińcu klasztoru dokonano sensacyjnego odkrycia. W odsłoniętej studni znaleziono poprzedniczkę skrzypiec – skrzypice płockie z XV/XVI wieku, nazywane też fidelą płocką.
spacer na molo Molo spacerowe na Wiśle o długości 357,8 m, zlokalizowane naprzeciw Wzgórza Tumskiego.

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
  • obiadu: Danie mięsne: pierś słoneczna z ziemniakami z wody i zestawem surówek Cena: 35 zł, Danie wegetariańskie: tagliatelle Cena: 33 zł

Wyjazd:

7:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

19:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur