Podziemny świat Jaskinia Raj i Jaskinia na Kadzielni

Podziemny świat Jaskinia Raj i Jaskinia na Kadzielni

30.09.2023

 

 

 • podziemny świat – 2 jaskinie jednego dnia!!!
 • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę
 • zwiedzanie Jaskini Raj i Jaskini na Kadzielni

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Zachełmia(ok. 170 km),
REZERWAT PRZYRODY “KAMIENIOŁOM ZACHEŁMIE” rezerwat znajduje się na terenie dawnej kopalni, która swoją działalność prowadziła od XVII wieku aż do lat 80-tych naszego wieku. Wydobywany był z niej kamień przeznaczony między innymi do budowy linii kolejowej Radom – Kielce. Głównym przedmiotem eksploatacji w Zachełmiu były dolomity.
Na terenie dawnego kamieniołomu odkryto ślady Tetrapoda, który żył 400 milionów lat temu. Tetrapody były przodkami wszystkich późniejszych kręgowców lądowych, czyli płazów, gadów, ptaków i ssaków. Artykuł opisujący to odkrycie pojawił się na okładce najbardziej prestiżowego magazynu naukowego na świecie – „Nature”.
DĄB BARTEK– nazywany Królem Puszczy Świętokrzyskiej jest najpotężniejszym spośród rosnących obecnie drzew tego gatunku w Polsce. Obwód pnia przy ziemi wynosi blisko 14m, wysokość 30m a rozpiętość korony 20x40m
JASKINIA RAJ – jedna z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Długość trasy turystycznej wynosi 180 m, podczas której można zobaczyć m.in setki stalaktytów, których liczba sięga ponad 200 sz/m2. Przez cały rok w jaskini utrzymuje się duża wilgotność powietrza, stała temperatura powietrza wynosi ok 9 stopni C
przerwa na obiad
Kadzielnia – najpiękniejszy kamieniołom w Polsce
JASKINIA NA KADZIELNI– stanowią fragment podziemnego systemu krasowego powstałego w wapieniach w kenozoicznym okresie lądowym, najpewniej w neogenie, kilka lub kilkanaście milionów lat temu. Do zwiedzania udostępniona jest Podziemna trasa turystyczna o długości 160 metrów.
Na Podziemną Trasę Turystyczną składają się Jaskinia Odkrywców, Prochownia i Szczelina na Kadzielni.

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu – 40 zł/os płatne w biurze, 45 zł/os płatne u pilota ZESTAW MIĘSNY: żurek z jajkiem, bitki wieprzowe w sosie, kasza jęczmienna, zestaw surówek; ZESTAW WEGETARIAŃSKI
  zupa krem z zielonych warzyw, żółty ser panierowany

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur