ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!
DZIEŃ 1
Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych
przejazd do Poznania 310 km)
Poznań – zwiedzanie z przewodnikiem – Katedra z miejscem pochówku pierwszych władców Polski, pozostałości I i II Katedry, wieniec kaplic m. in. Kaplica Górków, Złota Kaplica ze szczątkami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, Kaplica Królewska. Zwiedzanie przestrzeni Ostrowa Tumskiego: budynek dawnej Akademii Jana Lubrańskiego, rezerwat archeologiczny Genius Loci, Brama Poznania. Spacer przez most bp. Jordana na Śródkę – dzielnicę, w której powstał najpiękniejszy trójwymiarowy mural w Polsce ‘Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle’.
PALMIARNIA w Poznaniu- jest najstarszym i największym tego typu ogrodem w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. W kolekcji Palmiarni znajduje się ok. 17 tysięcy roślin siedmiuset gatunków i odmian z krajów o klimacie śródziemnomorskim, subtropikalnym, tropikalnym, a także tych z sawanny i pustyni. W obiekcie znajduje się także pierwsze publiczne akwarium w Polsce. Aktualnie akwarium eksponuje 37 zbiorników o pojemnościach od 1000 do 14000 litrów, w którym można oglądać 170 gatunków ryb z różnych stron świata oraz około 40 gatunków roślin wodnych.
zakwaterowanie, obiadokolacja
Wyjście do Teatru Wielkiego na “Cyrulika sewilskiego” (dla chętnych)
.Kiedy hrabia Almaviva poznaje Rozynę, to bez względu na przeciwności losu postanawia ją poślubić. Opłaca muzykantów, którzy grają pod oknem ukochanej, odnawia znajomość ze swym dawnym służącym, Figarem, udaje ubogiego studenta Lindora i żołdaka szukającego noclegu, a także nauczyciela muzyki…
„Cyrulik sewilski” to – używając filmowej terminologii – prequel do Mozartowskiego „Wesela Figara”. Z „Cyrulika” dowiadujemy się, jak hrabia Almaviva rozkochał w sobie Hrabinę, która w operze Rossiniego jest po prostu Rozyną, a w „Weselu” żoną Almavivy. Jednak w tym sezonie nie perypetie głównych bohaterów kierują naszą uwagę w stronę „Cyrulika”, a jedna z jej najsłynniejszej arii „La calunia” – aria o plotce.
W partii Figara wystąpi Andrzej Filończyk, jeden z najbardziej uznanych na świecie artystów młodego pokolenia. Na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu będzie świętował jubileusz 10-lecia pracy artystycznej. W 2015 roku zadebiutował na deskach operowych wykonując partię Tonia w operze R. Leoncavalla Pajace w Teatrze Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu pod batutą Gabriela Chmury. Od tego momentu występuje regularnie na największych scenach operowych świata. Niedawno wykonał partię Figara w “Cyruliku sewilskim” G. Rossiniego w Paryskiej Operze Narodowej oraz w Royal Opera House w Londynie (spektakl transmitowany do kin na całym świecie)
09.11.2023 r Andrzej Filończyk, podczas gali International Opera Awards w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, odebrał statuetkę w kategorii “młody śpiewak roku”. Nagrody, zwane też “Operowymi Oscarami”, przyznawane są od 2012 roku przez najważniejszy magazyn operowy na świecie “Opera”.
Opera buffa (język włoski)
nocleg
DZIEŃ 2
Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu.
ZWIEDZANIE WNĘTRZ TEATRU WIELKIEGO W POZNANIU- poznański teatr operowy założony został w 1919 r. W inauguracji, podczas której wystawiono słynną Halkę Moniuszki, wzięły udział znane osobistości ze świata kultury m.in. Emil Młynarski, Kornel Makuszyński, Michał Tarasiewicz, Zenon Przesmycki. Wycieczka z przewodnikiem obejmuje scenę i zaplecze teatru. Podczas zwiedzania uczestnicy dowiadują się kto i w jaki sposób tworzy spektakle oglądane na scenie. Informacje przeplatane są teatralnymi anegdotami, dzięki czemu zwiedzający nie tylko zapoznają się z historią budynku, dniem pracy artysty czy cyklem przygotowań do spektaklu premierowego, ale również dobrze się bawią i łatwo zapamiętują fakty, liczby i opowieści związane ze sceną pod Pegazem.
Poznań zwiedzanie z przewodnikiem: Plac Adama Mickiewicza: Zamek Cesarski, Pomnik 28 Czerwca 1956 roku, Pomnik Adama Mickiewicza, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Plac Wolności: dawny hotel Bazar, Biblioteka Raczyńskich, Muzeum Narodowe. Wzgórze Przemysła – zamek królewski będący siedzibą Muzeum Sztuk Użytkowych, Spacer po Starym Mieście
POZNAŃSKIE MUZEUM PYRY Ziemniaki zwane w okolicach Poznania pyrami to bardzo ciekawe warzywo i czwarta co do wielkości zbiorów roślina uprawiana na świecie. Pyry przybyły do nas z Ameryki Południowej, a ich historia – od tamtej podróży z XVI w. do chwili gdy trafiły na nasze stoły – jest długa, burzliwa i niezwykle interesująca. Na ziemiach polskich ziemniaki przyjęły się najszybciej w Wielkopolsce. Dlatego Poznań, określany jako Pyrlandia, nie może się obejść bez Poznańskiego Muzeum Pyry czyli swojego symbolu. Ziemniaki często są traktowane jako banalny dodatek do obiadu, jednak po wizycie w muzeum zupełnie zmienia się ich postrzeganie.
Przekonaj się jakie historie kryją się w ziemniaku!
czas wolny/przerwa na obiad (dodatkowo płatny)
Wyjazd w drogę powrotną.
Zakwaterowanie:
MERCURE POZNAN CENTRUM 4* Pokoje 2 osobowe z łazienkami
UWAGA: Przydział pokoi w hotelu i miejsc w autokarze wg kolejności wpłaty. Rozkład miejsc w autokarze jest przykładowy i może ulec zmianie. Informujemy o możliwości wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
602 431 440
Nie pozwól aby ominęły Cię niesamowite okazje!