Różany zawrót głowy cz. 1- Kazimierz Dolny Albrechtówka, Mięćmierz (Małopolski Przełom Wisły) i Ogród Miliona Róż

Różany zawrót głowy cz. 1- Kazimierz Dolny Albrechtówka, Mięćmierz (Małopolski Przełom Wisły) i Ogród Miliona Róż

29.06.2024

 

 

 • nowy program!!! cz. 1
 • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę
 • Małopolski Przełom Wisły
 • Ogród Miliona Róź

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Kazimierza Dolnego (ok. 150 km),
Kazimierz Dolny – Przejazd eko pojazdami na PUNKT WIDOKOWY NA ALBRYCHTÓWCE (z widokiem na zamek w Janowcu i Małopolski przełom Wisły), uważany za jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Kazimierzu Dolnym.
RUINY WILLI SZUKALSKIEGO– zaprojektowana przez lubelskiego inżyniera Jana Albrychta. W 1924 r. willa została sprzedana wybitnemu artyście Stanisławowi Szukalskiemu, który planował utworzenie tutaj Twórcowni i siedziby grupy artystycznej „Szczep Szukalszczyków herbu Rogate Serce”. W czasie wojny Niemcy wykorzystywali jej piwnice jako areszt dla okolicznych chłopów. Ciekawostka: Stanisław Szukalski jest przyszywanym dziadkiem aktora Leonardo Di Caprio.
DAWNA OSADA RYBACKA w MIĘĆMIERZU– określana mianem “żywego skansenu” z wiekowymi chałupami, studnią krytą gontowym daszkiem i piaskowymi drogami, które rozchodzą się w cztery strony świata. Nad wioską góruje jej największa atrakcja – wiatrak-koźlak, przeniesiony tutaj z Bałtowa koło Puław. W drodze powrotnej Kamieniołom w Kazimierzu Dolnym.
PARK MILIONA RÓŻ I ZABYTKÓW KRESOWYCH– projekt edukacyjny poświęcony historii, tradycji i dziedzictwu Kresów Rzeczypospolitej. W naturalnym otoczeniu unikalnych kolekcji róż prezentowane są miniatury zamków, pałaców oraz obiektów sakralnych związanych z najważniejszymi osobami i miejscami dla naszej historii. To m.in. najważniejsze zabytki Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Chocimia czy Żółkwi. Zabytki kresowe w najdrobniejszych szczegółach zostały odtworzone w skali 1:25
Zwiedzanie Kazimierza Dolnego z przewodnikiem
Spacer po miasteczku: Rynek z renesansowymi kamienicami i słynną studnią, kościół Farny.
przerwa na obiad

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu – ZESTAW MIĘSNY – zupa pomidorowa – schab sous-vide w sosie z zielonego pieprzu, puree ziemniaczane, zestaw surówek – woda w dzbankach ZESTAW WEGETARIAŃSKI – krem z warzyw – mussaka z cieciorką i ryżem -woda w dzbankach Cena: 40 zł/os

Wyjazd:

07:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur