Sandomierz dla Koneserów

Sandomierz dla Koneserów

03.12.2022

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Sandomierza (ok. 220 km),
Sandomierz – MUZEUM ZAMKOWE – muzeum gromadzące i eksponujące głównie zbiory związane z ziemią sandomierską. Jego siedzibą jest zamek królewski wzniesiony na skarpie wiślanej w Sandomierzu w XIV w. przez Kazimierza III Wielkiego. Obecnie prezentowane są następujące wystawy stałe: życie i twórczość Jarosława Iwaszkiewicza, rzemiosło i malarstwo od XVII do XX w., dawna wieś sandomierska, dzieje zamku sandomierskiego, krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych.
MUZEUM DIECEZJALNE “Dom Jana Długosza” Mieści się w domu Długosza – XV-wiecznym budynku księży mansjonarzy ufundowanym przez Jana Długosza, wzniesionym w stylu późnogotyckim. Można tam zobaczyć kolekcje obrazów i zabytków sztuki sakralnej, instrumenty muzyczne oraz sandomiriana, tzw. księgi drzewne.
PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA – udostępniona do zwiedzania część kilkukondygnacyjnych komór i chodników znajdujących się pod Starym Miastem. Drążone korytarze pełniły w minionych wiekach rolę składów kupieckich, w których przechowywano głównie wino, sól i śledzie. Służyły także jako schronienie w niebezpiecznych sytuacjach. Długość trasy wynosi 470 m. Najgłębsze wyrobiska znajdują się na głębokości 12 m. Każda z piwniczek/komór ma swoją nazwę, która stanowi nawiązanie do historii Sandomierza. Drążone przez wieki liczne korytarze oraz komory związane są z wieloma sandomierskimi tajemnicami i legendami.
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
  • zestawu obiadowego: 35 zł/os (płatność w biurze), 40 zł/os (płatność u pilota)
    Możliwość wyboru zestawu mięsnego lub wegetariańskiego – menu w biurze.

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

50 1020 5558 1111 1650 7960 0022

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur