Suwalszczyzna z rejsem po Jeziorze Wigry

Suwalszczyzna z rejsem po Jeziorze Wigry

31.05 - 02.06.2024

 • 3 dni 2 noclegi
 • Dowspuda, Suwałki, Sejny, Wigierski Park Narodowy
 • wszystkie wstępy w cenie!!!
 • rejs po Jeziorze Wigry
 • kawa i ciasto w cenie (1. dnia)

Program wycieczki autokarowej:

1 DZIEŃ
Wyjazd z Warszawy, przejazd do Dowspudy (ok. 270 km)
Dowspuda Pałac PACA– ruiny neogotyckiego pałacu Paców, wybudowanego w latach 1820–1827 staraniem Ludwika Michała Paca. Był to pierwszy na ziemiach polskich neogotycki pałac w czystym angielskim stylu Tudorów. Postać Ludwika Michała Paca była prawdopodobnie pierwowzorem postaci Hrabiego w „Panu Tadeuszu” dla Adama Mickiewicza.
Dzisiaj możemy oglądać tylko nieliczne fragmenty, takie jak odrestaurowany portyk, jedną z narożnych wież głównego korpusu zwaną “bocianią”, dwukondygnacyjną piwnicę oraz część pałacowych fundamentów. Wokół posiadłości roztacza się 13-hektarowy park z wieloma drzewami sadzonymi jeszcze przez ogrodników Ludwika Michała Paca.
przerwa na kawę/herbatę i ciasto – w cenie wyjazdu
przejazd do Suwałk
Suwałki MUZEUM OKRĘGOWE budynek muzeum, często nazywany Resursą, został zbudowany w latach 1912–1913 jako gmach funkcjonującego od 1900 roku Towarzystwa Oszczędnościowo-Pożyczkowego w Suwałkach.
MUZEUM MARII KONOPNICKIEJ mieści się w budynku, w którym w 1842 r urodziła się poetka. W muzeum można zobaczyć oryginalne listy poetki, pierwsze wydania książek.
zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

2 DZIEŃ
Śniadanie w hotelu,
Sejny: kościół, synagoga
Puńsk Muzeum STARA PLEBANIA– mieści się w zabytkowym budynku starej plebani, wybudowany w latach 70-tych XIX w. Wewnątrz można podziwiać tradycyjne stroje z Podlasia, rękodzieła sztuki ludowej i fotografie dawnych mieszkańców Puńska.
KOŚCIÓŁ pw. WNMP– zbudowany w XiX w. Wystrój kościoła zawiera wiele elementów tradycji litewskiej. Litewskie wzornictwo wykorzystano szczególnie wewnątrz kościoła: kolumny i łuki są ozdobione ornamentyką litewskich krajek. Kościół jest jednym z najważniejszych i najstarszych obiektów w Puńsku.
ZAGRODA LITEWSKA (skansen)- zwiedzanie z przewodnikiem: składa się z czterech budynków przeniesionych ze wsi Wojtokiemie – domu mieszkalnego, stodoły, obory i świronka oraz studni z żurawiem. Budynki pochodzą z końca XIX w. i są wyposażone w tradycyjne przedmioty i ozdoby z tego okresu. Jest to typowa dla Suwalszczyzny zagroda średniozamożnego chłopa.
czas wolny – przerwa na obiad (dodatkowo płatny)
CISOWA GÓRA– punkt widokowy Wzniesienie ma charakterystyczny kształt przypominający stożek krateru wulkanu.
SMOLNIKI- Punkt Widokowy “U Pana Tadeusza”- roztacza się z niego przepiękny widok na jeziora kleszczowieckie: Purwin, Kojle i Perty otoczone wzgórzami porośniętymi lasem. W tle widać najwyższe wzniesienie Suwalszczyzny – Górę Cisową.
STAŃCZYKI– wiadukty
Obiadokolacja w hotelu, nocleg

3 DZIEŃ
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie
Wigierski Park Narodowy- spacer Ścieżka przyrodnicza wokół Jeziora Suchar I i Suchar II
WIGRY
zwiedzanie klasztoru i kościoła Pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach należy do najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny.
Rejs statkiem po jez. Wigry SZLAK PAPIESKI– Pokamedulski Zespół Klasztorny- miejsce występowania bobrów- miejsce występowania bielików

przerwa na obiad
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziane są przerwy na obiad.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • zakwaterowanie (2 noclegi w pokoju 2-os) w hotelu***
 • wyżywienie (2 śniadania, 2 obiadokolacje)
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu
 • wstępy do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 98 zł/os
 • dopłaty do gwarantowanego pokoju 1-osobowego: 280 zł/os
 • obiadów 2 i 3. dnia wycieczki:
  1.06 MENU: 2 kartacze w wersji mięsnej lub wegetariańskiej Cena: 15 zł/os, Barszcz z kibinami w wersji mięsnej lub wegetariańskiej Cena: 18 zł/os
  2.06 MENU: Zestaw mięsny: Zupa jarzynowa Karkówka Ziemniaki z wody Surówka Kompot, Zestaw wegetariański: Zupa jarzynowa Pulpety warzywne w sosie pomidorowym Ziemniaki z wody Surówka Kompot Cena zestawu: 40 zł/os

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur