Szlakiem rodu Ossolińskich – Ujazd, Klimontów i Opatów

Szlakiem rodu Ossolińskich – Ujazd, Klimontów i Opatów

13.01.2024

 • Krzyżtopór, Ujazd, Klimontów
 • wszystkie wstępy w cenie

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Ujazdu (ok. 210 km),
UjazdZAMEK KRZYŻTOPÓR – ruiny potężnej magnackiej siedziby bogatego rodu Ossolińskich. Ta niezwykła budowla swoim blaskiem i rozmachem miała przyćmić wszystkie inne zamki i pałace w Polsce i poza jej granicami. Mał służyć zarówno jako komfortowa rezydencja, jak i bezpieczna twierdza, którą trudno zdobyć. Według legendy, zamek został zbudowany na zasadach kalendarza: ma cztery baszty – bo tyle jest pór roku, 12 sal- tyle, ile jest miesięcy w roku, 52 pokoje odpowiadają liczbie tygodni, a 365 okien – liczbie dni.
Klimontów KOŚCIÓŁ ŚW. JÓZEFA– jedna z najoryginalniejszych barokowych budowli w Polsce. Została ona ufundowana przez kanclerza Jerzego Ossolińskiego i wzniesiona w latach 1643-50. Kolegiata w Klimontowie jest miejscem spoczynku wielu pokoleń rodu Ossolińskich którzy mieszkali w okolicy i zapisali się w historii jako twórcy pięknych budowli.
przerwa na obiad
OpatówKOLEGIATA ŚW. MARCINA – perła budownictwa romańskiego, z przekształceniami i elementami późnogotyckimi, renesansowymi i barokowymi. Unikatowym elementem świątyni jest tzw. Lament Opatowski – czyli długa, grawerowana i płaskorzeźbiona płyta ufundowana w 1536 roku przez hetmana wielkiego koronnego Jana Tarnowskiego. Przedstawia 41 osób rozpaczających na wieść o śmierci kanclerza Krzysztofa Szydłowieckiego, m.in. króla Zygmunta Starego.

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu DANIE MIĘSNE krem z buraka z regionalnym serem z czosnkiem niedźwiedzim karkówka + ziemniaki z wody + zestaw surówek Cena: 40 zł/ osoba
  DANIE WEGETARIAŃSKIE krem z buraka z regionalnym serem z czosnkiem niedźwiedzim pierogi ze szpinakiem zapiekane sosem dor blue Cena: 40 zł/ osoba

Wyjazd:

07:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur