Szlak Tatarski

Szlak Tatarski

21.05.2023

 

 

 • deser i herbata turecka w Centrum Kultury Islamu
 • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę
 • bogaty program

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Wyjazd z Warszawy, przejazd do Kruszynian (ok. 250 km),
Kruszyniany – MECZET w Kruszynianach – jest najstarszym zachowanym meczetem tatarskim w Polsce.
Powstał on po 1679 r, w którym Jan III Sobieski nadał Tatarom ziemie w okolicach Krynek i Sokółki. Obiekt jest unikalnym w skali kraju przykładem islamskiego, drewnianego budownictwa sakralnego, funkcjonującym do dziś. Ze względu na swoje wybitne wartości historyczne został uznany za pomnik historii.
UWAGA! Meczet zwiedzamy bez obuwia.
Tatarska Jurta – czas wolny, przerwa na obiad w najsłynniejszej restauracji na Szlaku Tatarskim (dodatkowo płatne)
Danie MIĘSNE- Kryszonka – jedna z najstarszych potraw, która podawana jest w domach tatarskich. Danie jednogarnkowe, pamiętające czasy życia Tatarów na stepach. Dawniej przygotowywana na ognisku, a teraz w piecu. Główne składniki to mięso oraz warzywa. Potrawa bardzo treściwa i tłusta, miała na celu dostarczenie dużej ilości energii.
UWAGA- istnieje możliwość zamówienia ciastek CZAK CZAK, małych ciasteczek oblanych miodem, które w wolnym tłumaczeniu oznaczają “Ptasie języczki” cena: 25 zł/ 200 gr (zapisy i płatność w biurze)
Sokółka MUZEUM ZIEMI SOKÓLSKIEJ– mieści się w zabytkowym budynku, powstałym w XVIII wieku, w czasach rządów na tych ziemiach nadwornego podskarbiego litewskiego Antoniego Tyzenhauza. Do dyspozycji zwiedzających są trzy stałe ekspozycje tematyczne: historyczna, etnograficzna i tatarska. Wystawa historyczna przybliża historię miasta i prezentuje dzieje ludności z XIX i XX wieku.  Wystawa tatarska z kolei upamiętnia Tatarów, którzy zamieszkiwali Ziemię Sokólską od 1679 roku. Natomiast wystawa etnograficzna prezentuje wszelkie przedmioty związane z codziennym życiem mieszkańców Sokółki.
Suchowola TATARSKIE CENTRUM KULTURY ISLAMU- otwarto w 2017 r w ramach obchodów 620-lecia osadnictwa tatarskiego na ziemiach Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz 222-lecia osadnictwa tatarskiego w Suchowoli. W Centrum znajduje się sala modlitwy, która służy społeczności muzułmańskiej mieszkającej w Suchowoli i na Podlasiu, na piętrze zaś są dwie sale wystawowe oraz sala konferencyjna.
W ramach zwiedzania uczestnicy otrzymają deser oraz herbatę turecką!
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane).  W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • deser i herbata turecka
 • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

 • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os
 • obiadu w Tatarskiej jurcie – danie mięsne 52 zł/os płatne w biurze, 57 zł/os płatne u pilota, danie wegetariańskie – 42 zł/os płatne w biurze, 47 zł/os płatne u pilota
 • ciastek CZAK CZAK – zamówienie w biurze –  25 zł/200 gr

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur