Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska

12 - 15.08.2023

  • 4 dni 3 noclegi
  • wszystkie wstępy w cenie!!!
  • perły Kaszub

Program wycieczki autokarowej:

1 DZIEŃ
Wyjazd z Warszawy, przejazd do Pelplina (ok. 370 km)
Pelplin – KATEDRA I MUZEUM DIECEZJALNE zwiedzanie z przewodnikiem
Katedra w Pelplinie to jedna z największych gotyckich świątyń w Polsce, zaliczana również do najpiękniejszych dzieł gotyckich w Polsce W zbiorach Muzeum Diecezjalnego można podziwiać jeden z kilkudziesięciu zachowanych na świecie egzemplarzy Biblii Gutenberga.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

2 DZIEŃ
Śniadanie w hotelu,
Spacer po miasteczku i Kalwarii Wejherowskiej
KALWARIA WEJHEROWSKA– zbudowana w latach 1649–.1655. Jest to zespół 26 kaplic ufundowanych przez wojewodę malborskiego Jakuba Wejhera – założyciela Wejherowa, na trzech wzniesieniach noszących nazwy: Góry Oliwnej, Góry Syjon i Góry Kalwarii.
przejazd do Szymbarku
przerwa na obiad (dodatkowo płatny 40 zł/os)
CENTRUM EDUKACJI I REGIONU w Szymbarku jest miejscem magicznym i nietuzinkowym, położonym w samym sercu Kaszub, u stóp największego wzniesienia na Pomorzu – góry Wieżycy. W ramach zwiedzania z przewodnikiem zobaczymy unikalne w skali świata obiekty, m. in.: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski”, Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Na uwagę zasługuje również: Statua Świętowida Kaszubskiego w kształcie odwróconego drzewa, Dom Harcerza – symbol pięknej historii harcerstwa, Stół Noblisty dla 230 osób, Muzeum Gospodarstwa Domowego z narzędziami dawnych czasów, Dwór Salino, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady jako symbol 150-lecia osadnictwa Kaszubów w Kanadzie, Dom Powstańca Polskiego z tureckiego Adampola z 1842 r czy Pomnik Gryfa Pomorskiego.
GOŁUBIEŃSKI OGRÓD BOTANICZNY to prywatna placówka, która została założona przez małżeństwo Butowskich.
Przekształcili oni swój ogród ozdobny w ogród botaniczny. Na ponad 3 ha prezentowanych jest 6000 gatunków roślin, w tym 140 chronionych pochodzących z całej półkuli północnej. Wszystkie rośliny podzielono na pięć działów: roślin leczniczych, ozdobnych, ekologiczny, arboretum i zadrzewienia. Część Ogrodu stanowi naturalna łąka, gdzie między innymi znajdują się gatunki roślin zagrożonych i chronionych w Polsce.
przerwa na kawę/herbatę i ciasto (w cenie)
przejazd do Rumii
Przejazd BARMĄ KASZUBSKĄ wąski przesmyk na Pojezierzu Kaszubskim pomiędzy jeziorami Raduńskim Dolnym i Raduńskim Górnym leżący na końcu leśnego wąwozu prowadzącego z Kartuz (trasa drogi wojewódzkiej nr 228).
Obiadokolacja w hotelu ok 20:00, nocleg

3 DZIEŃ
Śniadanie w hotelu,
Puckmiasteczko Kaszubów nadmorskich; miejsce zaślubin Polski z morzem w 1920 r,.
Swarzewo SANKTUARIUM MB SWARZEWSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKIEGO MORZA – jest jednym z najważniejszych miejsc kultu Maryi na Kaszubach. Można tam zobaczyć cudowną figurkę Matki Boskiej zwanej Opiekunką Rybaków pochodząca z XV w. Niedaleko kościoła znajduje się kapliczka wybudowana w 1775 roku przez rybaków. Upamiętnia ona miejsce w którym według legendy objawiła się cudowna figura.
czas wolny, przerwa na obiad (we własnym zakresie)
Krokowo – zwiedzanie z przewodnikiem ZAMEK rodziny von Krockov.
Krokowscy byli jednym z najbogatszych i najznamienitszych w Prusach Królewskich rodem, bardzo zasłużonym dla królów polskich. W dawnej sali tanecznej, znaleźć można pamiątki umożliwiające zapoznanie się ze sztuką i historią regionu pomorskiego, a także skomplikowanych i burzliwych losów Kaszubów, Polaków i Niemców, które składają się na obraz dziejów Północnych Kaszub. Jest to jedyne w Polsce muzeum polsko-niemieckie. Są tu zbiory etnograficzne, a także wystawa pamiątek rodzinnych po dawnej rodzinie właścicieli zamku. W Zamku można zobaczyć wystawę poświęconą rodzinie Krokowskich, eksponaty srebrne, ceramiczne i malarskie oraz meble z II poł. XIX w.
OPACTWO BERNARDYNEK W ŻARNOWCU – żeński klasztor benedyktynek, a wcześniej cysterek. W ramach zwiedzania zobaczymy: kościół, krużganki czy SKARBIEC tj. klasztorne muzeum
Przejazd przez tereny elektrowni jądrowej w Żarnowcu
GniewinoWIEŻA WIDOKOWA KASZUBSKIE OKO (wjazd windą)
obiadokolacja oj 19.30
, nocleg

4 DZIEŃ
Śniadanie w hotelu,

przejazd do Będomina
MUZEUM HYMNU POLSKIEGO– znajduje się w dworze szlacheckim, należącym w latach 1740-1785 do rodziny Wybickich. Tam urodził się Józef Wybicki, twórca tekstu Mazurka Dąbrowskiego, hymnu państwowego Polski.
Wdzydze – KASZUBSKI PARK ETNOGRAFICZNY– założony w 1906 r. przez Teodora i Izydora Gulgowskich. Byli oni założycielami pierwszego na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu. Obecnie muzeum to 22 ha obszaru położonego nad brzegiem jeziora Gołuń zabudowanego obiektami regionalnej architektury. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 50 obiektów z Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich świadczą o różnorodności budownictwa wiejskiego z okresu od XVII do XX wieku.
przerwa na obiad (we własnym zakresie)
Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziane są przerwy na obiad.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • zakwaterowanie (3 noclegi w pokoju 2-os) w hotelu**
  • wyżywienie (3 śniadania, 3 obiadokolacje, ciasto z kawą II dnia)
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu
  • wstępy do zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 98 zł/os
  • dopłaty do gwarantowanego pokoju 1-osobowego: 280 zł/os
  • obiadów

Wyjazd:

07:00 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

20:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur