Z wizytą u Ogińskich w Siedlcach ze zwiedzaniem wnętrz pałacowych oraz obiadem w Kuchni Ogińskiej

Z wizytą u Ogińskich w Siedlcach ze zwiedzaniem wnętrz pałacowych oraz obiadem w Kuchni Ogińskiej

09.03.2024

 

 

  • obiad w Pałacu Ogińskich W CENIE!!!
  • wszystkie wstępy i atrakcje programu wliczone w cenę
  • TYLKO Z ARTUR’em – pierwszy raz w ofercie biura

PROGRAM WYCIECZKI AUTOKAROWEJ:

Przejazd do Siedlec (ok 100 km)

Siedlce Warsztaty “ŚWIĘTA WIOSENNE NA LUDOWO”– świąteczne zwyczaje i tradycje w ludowym wydaniu regionu. Upieczemy i udekorujemy mazurki i przygotujemy pyszne kanapki piknikowe z własną pastą.
MUZEUM DIECEZJALNE – posiada liczne eksponaty tj. portrety, sztuka gotycka Podlasia, obrazy i rzeźby, wizerunki świętych, Ojców Kościoła, męczenników wczesnochrześcijańskich, srebrne i złocone naczynia liturgiczne, relikwiarze, monstrancje, medale pamiątkowe, monety, tłoki pieczętne, sztuka unicka. Do jednych z najcenniejszych zbiorów należy jedyny w Polsce obraz pędzla El Greco „Ekstaza Świętego Franciszka”.
przerwa na obiad w cenie wycieczki. Restauracja znajduje się w dawnych piwnicach klasycystycznego pałacu Ogińskich, który został wybudowany w 1730 r.
ZESTAW MIĘSNY: – krem z białych warzyw z chipsem z pietruszki – karkówka pieczona w sosie myśliwskim na purre musztardowym z surówką z ogórka kiszonego – ciasto ZESTAW WEGETARIAŃSKI: – krem z białych warzyw z chipsem z pietruszki – pieczona cukinia faszerowana warzywami i ryżem – ciasto
Dodatkowo stół kawowy (ekspres do dyspozycji gości z kawą oraz różnymi rodzajami herbat).
Napoje w opcji no limit tj. pepsi, pepsi max, mirinda, 7up, shwepss, soki jabłko, pomarańcza, czarna porzeczka, woda z cytryną i miętą
ZESPÓŁ PAŁACOWO- OGRODOWY w Siedlcach- po raz pierwszy w ofercie biura wybudowany w XVII wieku w stylu klasycystycznym przez Kazimierza Czartoryskiego. W pałacu były wystawiane sztuki teatralne a także festyny dworskie, wieczory poetyckie i koncerty. Bywali tu przedstawiciele polskich rodów, bohaterzy narodowi, w tym Tadeusz Kościuszko, poeci epoki oświecenia: Julian Ursyn Niemcewicz, Franciszek Kniaźnin, Franciszek Karpiński, a także król Stanisław August Poniatowski.
Pałac Ogińskich był pierwszą budowlą na ziemiach polskich, w której zastosowano motyw portyku kolumnowego. Obecnie w pałacu mieści się Rektorat Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego.

Powrót do Warszawy

UWAGA: kolejność realizacji programu może ulec zmianie. WIELKIMI LITERAMI zaznaczono obiekty zwiedzane wewnątrz (biletowane). Obiekty sakralne zwiedzane wewnątrz w miarę dostępności. W czasie wycieczki przewidziana jest przerwa na obiad.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 3 – daniowy obiad 
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • realizację programu (bilety wstępu, przewodników miejscowych)
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
  • zestawy Tour-Guide podczas zwiedzania z przewodnikiem

Cena nie zawiera:

  • gwarantowanego podwójnego miejsca w autokarze: 49 zł/os

Wyjazd:

7:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

Przyjazd:

19:30 – Warszawa, parking przed PKiN (Kinoteka)

CENA/OS:

SENIOR*

*Senior – osoba, która w dniu wyjazdu ma ukończone 55 lat.

Galeria zdjęć

konto: PKO B.P. S.A. w Warszawie

22 1020 1026 0000 1902 0550 8918

Kontakt

602 431 440

Biuro podróży artur